ZABRODZIE: Jagodowe żniwa tuż-tuż

Powiat

ZABRODZIE: Jagodowe żniwa tuż-tuż

21.06.2017
autor: Elżbieta Szczuka
W niedzielę 9 lipca Gmina Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica zapraszają do Kicin już po raz drugi na Jagodowe żniwa za brodem – imprezę promującą gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze. Przygotowania idą pełną parą – 8 czerwca w GOK odbyło się spotkanie organizacyjne.
Spotkanie prowadził sekretarz gminy Zdzisław Damian Bocian. Impreza ma rozpocząć się o godzinie 9 i jak w ubiegłym roku odbędzie się w Kicinach.
Kiedy drużyny wyruszą do lasu na jagody, na scenie będą atrakcje dla dzieci. Jednocześnie od 10.00 do 12.00 na antenie Radia dla Ciebie będą przeprowadzane rozmowy z organizatorami i gośćmi imprezy. Ok. 13.00 przewidywany jest powrót drużyn z lasu, ważenie zbiorów, wręczenie nagród. Po 14.00 coś dla miłośników koni i średniowiecznych turniejów – podziwiać będzie można kadryla w wykonaniu pięknych amazonek oraz widowisko rycerskie „Jagodowa branka”.
Od 16.00 na scenie pojawią się zespoły: leśników, pieśni i tańca „Sława” (działa przy KGW w Zabrodziu), Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wyszków, zespół z Lublina zaprezentuje piosenki biesiadne. O 19.00 zagra i zaśpiewa discopolowy zespół Baflo (Grupę tworzy czterech totalnie zakręconych facetów, którzy radość życia czerpią z występów dla publiczności. Grają głównie muzykę taneczną, w którą z powodzeniem wplatają klubowe brzmienia– czytamy na ich stronie internetowej zespołu), a o godz. 21 – gwiazda wieczoru – zespół ENEJ (zespół rockowo-folkowy założony w 2002 r. w Olsztynie, ma w swoim repertuarze wiele przebojów).
Stoiska wystawią m.in.: Nadleśnictwo Drewnica, Bractwo Zabrodzkie, pszczelarze, myśliwi, GOK. Organizatorzy zaplanowali liczne konkursy. Podczas imprezy nie powinno zabraknąć jagodzianek i pierogów z jagodami. Oprawę muzyczną zapewni DJ Marcel.
Bezpieczna Przystań
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość