ZABRODZIE: Hej kolęda, kolęda (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Hej kolęda, kolęda (foto)

10.01.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Trzecie już rodzinne kolędowanie odbyło się w kościele Świętej Trójcy w Niegowie.  W niedzielę 7 stycznia wystąpiło 19 zespołów i jedna solistka. Liczba występujących z roku na rok wzrasta.
Koncert, który rozpoczął się po sumie, poprowadził prezes Bractwa Zabrodzkiego Arkadiusz Redlicki. W repertuarze dominowały popularne kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „W żłobie leży”, „Dzisiaj w Betlejem”.
Na początku wystąpili najmłodsi – przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu i z niepublicznego przedszkola „Zaczarowany Ołówek”. Jak można się było spodziewać, to oni mieli największą publiczność. Ponadto zaśpiewali: podopieczni DPS „Fiszor” w Gaju, podopieczni DPS w Niegowie, Barbara Chmiel, Magdalena i Wiktoria Chudy, Maria, Izabela i Wiktoria Rachubka; Terasa Oleksiak, Marta i Oliwia Bajorek; Julia Banasiak i Alicja Lewandowska; Grażyna, Marysia i Szymon Połodziukowie; Sofija, Marika, Zariana i Andrzej Olszewscy; Helena Michalik, Maria i Julia Perlan; Justyna i Magdalena Chmiel; Anna, Ewa, Małgorzata i Agnieszka Świerzak; Zofia Więch i Agnieszka Świerzak; Martyna i Natalia Dana; Natalia i Jarosław Wielgolascy; Martyna i Dominika Chmiel; Martyna, Adriana i Barbara Redlickie; Ewelina Kryszkiewicz; Weronika i Tadeusz Chmiel. W finale kolędy i pastorałki zaśpiewały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu.
Uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki. Prezes Redlicki serdecznie podziękował wykonawcom, słuchaczom i sponsorom.
Organizatorami rodzinnego kolędowania byli: Stowarzyszenie na rzecz Gminy Zabrodzie „Bractwo Zabrodzkie” oraz ks. Andrzej Rybicki, proboszcz niegowskiej parafii.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość