ZABRODZIE: Ewa Kłębek będzie radną

Powiat

ZABRODZIE: Ewa Kłębek będzie radną

28.04.2021
autor: Elżbieta Szczuka
27 kwietnia Gminna Komisja Wyborcza w Zabrodziu wydała obwieszczenie, że w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Zabrodzie, zarządzonych na 30 maja 2021 r. w okręgu nr 12, kandydatką jest Ewa Kłębek, 47 lat, zamieszkała w Słopsku, zgłoszona przez KWW Wspólnie dla Zabrodzia. 
 
Ewa Kłębek zastąpi zmarłego 22 lutego br. radnego Janusza Mariana Pakułę w Radzie Gminy Zabrodzie. Była jedyna kandydatką zgłoszoną w wyborach, w związku z tym wybory odbędą się 30 maja, ale bez głosowania. Zgodnie z Kodeksem wyborczym jeżeli w okręgu wyborczym w wyborach do rady zarejestrowana liczba kandydatów jest równa liczbie radnych wybieranych w danym okręgu wyborczym, głosowania nie przeprowadza się, a za wybranych na radnych terytorialna komisja wyborcza uznaje zarejestrowanych kandydatów.
30 maja Gminna Komisja Wyborcza podejmie uchwałę o obsadzeniu mandatu radnego bez głosowania i na tej podstawie wyda obwieszczenie o obsadzeniu mandatu radnego.
Ewa Kłębek jest absolwentką Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zabrodziu, LO im. Ostapa Dłuskiego w Radzyminie i Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie. W 2010 r. kandydowała do Rady Gminy Zabrodzie z KWW Nasza Przyszłość Zabrodzie - w jej okręgu wygrał wówczas Janusz Pakuła.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość