ZABRODZIE: Eliminacje szkolne 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka (FOTO)

Powiat

ZABRODZIE: Eliminacje szkolne 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka (FOTO)

17.03.2023
autor: Dorota Groszkiewicz, bibliotekarz szkolny
13 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu odbyły się eliminacje szkolne 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Jest to konkurs z wieloletnią tradycją, który pobudza wrażliwość na piękno poezji, kształtuje nawyk czytania, odkrywa młode talenty recytatorskie oraz motywuje do występów publicznych.
 
W tym roku w naszej szkole zaprezentowało się 33 uczniów z klas I-VIII. Uczestnicy konkursu podzieleni byli na dwie tury. W pierwszej turze prezentowali się uczniowie z kategorii I: kl. I-III, a w drugiej turze uczniowie z kategorii II: kl. IV-VI, a także z kategorii III: kl. VII-VIII. Przybyłych uczestników i komisję konkursową przywitała dyrektor szkoły Alina Gotowiec. Recytatorów oceniała komisja w składzie: Mariola Bogdanowicz – nauczyciel języka polskiego, Agnieszka Morka – nauczyciel języka polskiego i Dorota Groszkiewicz – bibliotekarz szkolny. Jury, po wysłuchaniu wszystkich uczestników - oceniając ich dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny - wyłoniło laureatów w trzech kategoriach wiekowych.
 
Laureatami eliminacji szkolnych w poszczególnych kategoriach zostali:
Uczniowie klas I-III:
I miejsce – Igor Pacik, kl. IIIa
II miejsce – Joanna Ziółkowska, kl. IIb
III miejsce – Jagoda Tolak, kl. IIb
Wyróżnienia: Agata Jaworska z kl. IIa, Nicole Kalisz z kl. Ib, Olga Kostrzewa z kl. Ib
Uczniowie klas IV-VI:
I miejsce – Amelia Przygoda, kl. VIc
II miejsce – Katarzyna Nowak, kl. IVa
III miejsce – Iga Karmiłowcz, kl. IVa
Uczniowie klas VII-VIII:
I miejsce – Aleksandra Wernio, kl. VIIIb
Wszyscy młodzi adepci słowa otrzymali kolorowe zakładki do książki, ocenę bardzo dobrą/celującą z edukacji polonistycznej/języka polskiego i pochwałę wpisaną do dziennika. Zaś zwycięzcy dodatkowo z rąk dyrektor szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Laureaci konkursu będą reprezentować szkołę podczas eliminacji gminnych, które odbędą się 24 marca o godz. 10 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Zabrodziu.
Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu, a także ich rodzicom, wychowawcom i nauczycielom polonistom, którzy zachęcili i przygotowali uczestników do tegorocznego, 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Ponadto dziękuję komisji konkursowej – p. Bogdanowicz i p. Morce oraz nauczycielom: p. Krupskiej, p. Bednarskiej i p. Rachubce za pomoc w przygotowaniu sali i dekoracji.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość