wyszkowska eSkarbonka Wyszkowskie licytacje WOŚP
ZABRODZIE: Dzieci i nauczyciele tęsknią

Powiat

ZABRODZIE: Dzieci i nauczyciele tęsknią

30.11.-0001
autor: Elżbieta Szczuka
- Nasi nauczyciele stanęli na wysokości zadania – mówi o zdalnym nauczaniu w Szkole Podstawowej w Adelinie jej dyrektor Adam Bogdanowicz.
 
W Szkole Podstawowej w Adelinie uczy się 124 dzieci plus zerówki, w sumie prawie 150 osób.  7 kwietnia w Zespole Szkół w Adelinie odbyła się, na zasadzie wideokonferencji, rada pedagogiczna.
- Nasi nauczyciele stanęli na wysokości zadania – podsumowuje dyr. Adam Bogdanowicz. – To nauczanie idzie super. Mamy dwoje dzieci, które mają utrudniony dostęp do Internetu, ale dostęp jest. Tu nauczyciele wypracowali nowe metody przekazywania informacji dla uczniów, żeby realizować materiał. Mamy telefony komórkowe, Messengera, a podstawowym narzędziem jest dziennik elektroniczny Librus, za którego pomocą kontaktujemy się z rodzicami i uczniami, oraz odwrotnie. Pod koniec naszego spotkania doszliśmy jednak do wniosku, że nic nie zastąpi spotkania w realu. Dzieci do tego tęsknią i nauczyciele.
Rodzice często rozumieją obecny proces nauczania jako tylko pracę domową. A przecież praca domowa to tylko znikoma część tego, co staramy się zrealizować. Najpierw realizujemy temat, który jest w podstawie programowej, a dopiero potem ewentualnie jest zadawana praca domowa. W obecnej sytuacji rodzice muszą bardziej się angażować w proces nauczania niż do tej pory. Jesteśmy pełni podziwu i doceniamy wysiłek rodziców, bez których zdalne nauczanie byłoby bardzo trudne. Oczywiście, nauczyciel (ma zdecydowanie dłuższy czas pracy) jest zawsze do dyspozycji, żeby wytłumaczyć. Staramy się też indywidualizować nauczanie. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze dziecko ma dostęp do komputera w danym czasie. Mamy obowiązek sprawdzania frekwencji, dlatego poprosiłem nauczycieli, aby ją sprawdzali późnym wieczorem albo na drugi dzień, kiedy dziecko na pewno będzie mogło skorzystać z komputera. Bo w większości rodzin jest jeden komputer, z którego korzysta kilka osób. Jeśli uczeń zgłasza problem z dostępem do komputera, to szkoła, jeśli dysponuje takimi komputerami, to je użycza. W tej chwili użyczyliśmy dwa. 
W czwartek premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że do 26 kwietnia przedłużone jest zawieszenie zajęć w szkołach.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość