ZABRODZIE: Droga do Mostówki gotowa

Powiat

ZABRODZIE: Droga do Mostówki gotowa

23.11.2022
autor: Elżbieta Szczuka
Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej w Mostówce, na odcinku od węzła „Mostówka” przy drodze krajowej S-8 do przejazdu kolejowego (1,528 km). W planie jest przebudowa drogi powiatowej od Adelina do Zabrodzia na dł. 2,853 km wraz z budową dwóch rond.
 
Droga została poszerzona do 6 metrów, są obustronne pobocza. Wybudowany został system odwodnienia, ścieżka pieszo-rowerowa szerokości 3 metrów, odcinek chodnika łączącego istniejący chodnik w rejonie węzła. Wykonawcą inwestycji była firma Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka z Kacic k. Pułtuska. Droga jest już przejezdna, na 29 listopada wyznaczono rozpoczęcie odbioru inwestycji.
Powiat wyszkowski planuje w przyszłym roku przebudowę drogi nr 1811W od skrzyżowania z drogą powiatową nr 4421W w m. Zabrodzie (przy szkole) do skrzyżowania z drogami gminnymi w m. Adelin. Na początku i końcu tego odcinka o długości prawie 3 km zaprojektowano ronda. Przewidywany koszt to 22 mln zł, inwestycja będzie realizowana, jeśli powiat otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość