ZABRODZIE: Choszczowe ma pierwszą w okolicy plenerową biblioteczkę! (FOTO)

Powiat

ZABRODZIE: Choszczowe ma pierwszą w okolicy plenerową biblioteczkę! (FOTO)

16.05.2022
autor: Ewa Michalik
Z inicjatywy mieszkańców, u zbiegu ulic Wspólnej i Spacerowej w Choszczowem, tuż przy placu zabaw, siłowni plenerowej i altanie, pojawiła się pierwsza w naszej okolicy biblioteczka plenerowa!

Na półkach znajdziemy literaturę dziecięcą, lektury szkolne, klasyki, lekkie historie i oczywiście pozycje związane z naszym regionem. Albumy z historią Mazowsza, powiatu wyszkowskiego i gminy Zabrodzie oraz jedną z najnowszych pozycji „Ziemia Wyszkowska i Puszcza Biała – kto był kim”. Jak mówią mieszkańcy sołectwa: Dopiero zaczynamy tworzyć nasz księgozbiór, więc jeśli ktoś z Państwa ma na swoich półkach książki, którymi chciałby się podzielić – wszystko pomieścimy! Oczywiście książki można zabierać do domu, miło nam będzie jeśli wrócą do nas w towarzystwie nowych. 
Od końca roku 2019, dzięki pomysłom i pracy mieszkańców i przyjaciół sołectwa, a także dzięki wsparciu finansowemu ze strony gminy Zabrodzie, kiedyś niezagospodarowana przestrzeń stała się obecnie znakiem rozpoznawczym okolicy – zatrzymują się tu mieszkańcy i letnicy, z altany korzysta młodzież, rowerzyści i biegacze. Mieszkańcy nie powiedzieli ostatniego słowa w sprawie zagospodarowania wspólnej przestrzeni, kolejne projekty już niebawem!
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość