ZABRODZIE: Bieg w rocznicę urodzin Norwida (foto)

Powiat

26.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Maluchy, młodzież i dorośli, w sumie ok. 160 osób, spędziło niedzielne popołudnie, 25 września, na trasie dziewiątego już Biegu Norwidowskiego.
Od kilku lat wczesną jesienią sportowe wydarzenie gromadzi w Dębinkach miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. W tym roku meta znajdowała się na terenie szkoły w Dębinkach, gdzie, oprócz rodzin, przyjaciół i nagród, na uczestników czekały napoje, słodycze i grill.
Dla najmłodszych biegaczy, w wieku 3 – 6 lat, przygotowano najkrótszą trasę, długości 200 m, ale pasja i radość z jej pokonania były nie mniejsze niż w przypadku doświadczonych uczestników, którzy do pokonania mieli 4,5 km. W kategorii maluchów spośród dziewczynek jako I na metę dobiegła Katarzyna Zastawna, II była Barbara Warowna, III – Laura Gietka. Wśród chłopców Franciszek miejsce zajął Franciszek Szewczyk, II – Tomasz Kowalski, III – Bartosz Jusiński.
500 m pokonały nieco starsze dzieci, w wieku 7 – 9 lat. Dziewczynki: I – Julia Augustyniak, II – Marysia Ruszczak, III – Marta Reska. Chłopcy: I – Tymoteusz Stańczak, II – Hubert Krajewski, III – Dominik Łosicki.
Dla uczniów w wieku 10 – 12 lat przygotowano trasę 1.000 m. Dziewczęta: I – Maja Banasiak, II – Barbara Więch, III – Ewa Kozlik. Chłopcy: I – Marcel Mroczek, II – Kajetan Zastawny, III – Patryk Michalik.
Na dystansie 2 km biegli gimnazjaliści. Dziewczęta: I – Karolina Krajewska, II – Magdalena Pakuła, III – Wiktoria Bulik. Chłopcy: I – Daniel Chudy, II – Bartosz Uchal, III – Krystian Kostrzewa.
Na starcie najdłuższego biegu (dystans 4,5 km) przy dworku w Głuchach, gdzie 24 września 1821 r. urodził się C.K. Norwid, stanęła tylko jedna pani, Renata Koll. Zdecydowanie większa konkurencja była wśród panów. Wygrał ją Kamil Gajewski, II miejsce zajął Grzegorz Chojnacki, III – Dariusz Król.
Bieg Norwidowski zorganizowało stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie, z dofinansowaniem od Powiatu Wyszkowskiego i Gminy Zabrodzie.