SOMIANKA: Zwycięstwo sołectwa Wólka Somiankowska (foto)

Powiat

SOMIANKA: Zwycięstwo sołectwa Wólka Somiankowska (foto)

12.09.2017
autor: Urząd Gminy Somianka
VIII Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbył się w sobotę 9 września 2017r. w Jabłonnie. Uczestniczyło w nim 6 sołectw. Gminę Somianka reprezentowali mieszkańcy Wólki Somiankowskiej. Wygrali w kategorii prezentacja stoiska, III miejsce wywalczyli swoim występem na scenie.
Sołectwa rywalizowały w 3 kategoriach: prezentacja stoiska, smaki kuchnia regionalna oraz występ sceniczny. Mieszkańcy Wólki Somiankowskiej mocno zaangażowali się w prezentację gminy na festiwalu, ale efekt był wspaniały – zajęli I miejsce w kategorii prezentacja stoiska i III w kategorii występ sceniczny. 
Na stoisku sołectwa Wólka Somiankowska panie częstowały pyzami z serem, białym serem, pierogami, zupą gulaszową, swojskimi wędlinami oraz wypiekami domowych ciast i chleba. Ubojnia BARTEK, promując swoje wyroby, częstowała pieczoną polędwicą i tatarem. Natomiast stół z pięknie i fantazyjnie ułożonymi owocami oraz gorącą czekoladą kusił zarówno tych zarówno tych mniejszych i młodszych, jak i większych oraz starszych. Przez cały czas trwania imprezy stoisko było oblegane. Dodatkową jego atrakcją był minizagajnik, w którym wiele osób zmierzyło się z dojeniem krowy na czas. 
Na ogromne brawa i pochwałę zasłużyły dzieci i młodzież, które zaprezentowały się na festiwalowej scenie w pięknych cygańskich strojach, z uśmiechem na ustach i śpiewem miłym dla ucha.
W trakcie trwania imprezy uczestniczy mogli oddawać głosy na wybrane sołectwo we wszystkich 3 kategoriach oraz na nagrodę publiczności dla sołectwa.
Organizatorami VIII Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw była Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego” i Gmina Jabłonna.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość