SOMIANKA: Zaprasza na dożynki

Powiat

SOMIANKA: Zaprasza na dożynki

23.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Święto plonów Gmina Somianka będzie obchodziła w najbliższą niedzielę, 27sierpnia, w Kręgach.
Uroczystość o godz. 13 rozpocznie polowa Msza św. na placu przy szkole w Kręgach. Na 14.15 zaplanowano rozpoczęcie części oficjalnej: dzielenie się chlebem, rozstrzygnięcie konkursów na wieniec dożynkowy, tradycyjną nalewkę i ciasto z przepisu babuni, wręczenie nagród od firmy „Mleks” najlepszym producentom Mleka.
O godz. 16 rozpocznie się blok koncertowy. Wystąpią kolejno: „Spontan”, „Faktor”, gwiazda wieczoru zespół „Exaited”, „Alt”.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Nie powtarzamy pomysłów (foto)

ZABRODZIE: Nie powtarzamy pomysłów (foto)

Tak zapewnia Wiesława Oleksiak, szefowa zabrodzkiego Koła Gospodyń Wiejskich, która wraz z innymi paniami wykonuje żniwny wieniec. Tradycja plecenia wieńców w Zabrodziu jest kultywowana od lat. Wytwory pracowitych i utalentowanych rąk gospodyń znajdują uznanie na uroczystościach dożynkowych również poza powiatem.
zobacz więcej
SOMIANKA: Ferie w szkołach

SOMIANKA: Ferie w szkołach

Szkoły zaprosiły podczas ferii uczniów klas I-IV na trzydniowe zajęcia.  W pierwszym tygodniu półkolonie odbyły się w szkołach w Somiance i Woli Mystkowksiej, w drugim tygodniu – w Ulasku. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Były skrzypaczki, będą tenorzy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Były skrzypaczki, będą tenorzy (foto)

Kwartet smyczkowy The Strings tworzą cztery piękne kobiety: Anna Boniecka, Paulina Różańska, Sylwia Mróz i Dorota Woźniak-Mocarska oraz ich instrumenty: skrzypce, altówka i wiolonczela. Różnorodność muzyki oraz wielki profesjonalizm artystek dały publiczności zgromadzonej w niedzielne popołudnie w parku ogromną dawkę niezapomnianych wrażeń muzycznych. Był to drugi koncert z cyklu Parkowa Filharmonia. Trzeci i ostatni - „Koncert trzech tenorów” - w najbliższą niedzielę 4 sierpnia.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wybory sołtysów

BRAŃSZCZYK: Wybory sołtysów

Radni na sesji 1 marca przyjęli nowe zasady wyboru sołtysów i przedłużyli do 5 lat, dostosowując do kadencji wójtów i rad gmin, kadencję sołtysów i rad sołeckich. Pierwsze zebranie zaplanowano na 28 marca, ostatnie – na 28 kwietnia. 
zobacz więcej