SOMIANKA: Zainteresowany przydomową oczyszczalnią ścieków?

Powiat

SOMIANKA: Zainteresowany przydomową oczyszczalnią ścieków?

10.11.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Do 15 listopada gmina zbiera zgłoszenia osób zainteresowanych budową przydomowych oczyszczalni ścieków. Na ten cel z programu Polski Ład pozyskała 3 mln zł.
 
Zapisy odbywają się wyłącznie osobiście, w pokoju nr 6 urzędu gminy i potrwają do 15 listopada 2023 r. Na stronie internetowej somianka.pl zamieszczona jest deklaracja uczestnictwa w projekcie.
Mieszkańcy muszą się liczyć z udziałem własnym z budowie przydomowej oczyszczalni w wysokości 6.150 zł (5.000 zł netto + podatek VAT 23%). Oczyszczalnię będą musieli utrzymać w ruchu i ponosić koszty eksploatacyjne (koszt energii elektrycznej, koszt usuwania osadów itp.) przez co najmniej 5 lat od odbioru inwestycji. Szczegóły dotyczące realizacji przedsięwzięcia regulować będzie umowa cywilno-prawna zawarta z Gminą Somianka. Co ważne, użytkowanie przydomowej oczyszczalni nie może być związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie, pod nr 530-659-227 i osobiście w urzędzie, w pokoju nr 6 w godz. 8-16 w poniedziałki, środy i czwartki, 8-17 we wtorki oraz 8-15 w piątki.
Całkowita wartość projektu - 3 mln 159 tys. zł. 
Przypomnijmy, że w ostatnim rozdaniu Polskiego Ładu Gminie Somianka przyznano dofinansowanie na jeszcze dwa projekty:
- 4 mln zł na poprawę spójności komunikacyjnej na terenie gminy Somianka (wartość zadania - 4 mln 211 tys. zł)
- 1 mln zł na modernizację infrastruktury kanalizacyjnej (wartość zadania - 1 mln 053 tys. zł).
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość