Wiele miesięcy pracy, setki godzin spędzonych na boisku w Mystkówcu i wreszcie w niedzielę 5 września piłkarze, kibice i działacze WKS Mystkówiec mogli po trzech latach wrócić na domowy obiekt. Boisko zostało oficjalnie otwarte, a zawodnicy WKS w inauguracyjnym meczu pokonali Iskrę Zaręby Kościelne 2:0.
Jeszcze w ostatnich dniach trwały prace nad przygotowaniem boiska. Firma z Leszna montowała (zakupione ze środków gminy Somianka) ławki rezerwowych oraz trybuny z siedzeniami w kolorach WKS. Wyposażano kontenery, które służyć będą za szatnie drużyn i magazyn sprzętu sportowego. Koszono trawę i malowano linie. Wszystko planowo udało się przygotować na niedzielny mecz.
Na trybunach (52 miejsca) brakło miejsc. Pozostali kibice spędzili mecz stojąc wokół boiska. Dawno już mecz piłkarski B-klasy w naszej okolicy nie zgromadził takiej widowni.
Do świątecznej atmosfery dostroili się piłkarze, którzy po 45 minutach prowadzili z Iskrą 2:0 (gole zdobyli Sebastian Szczubeł i Marcel Wysocki).
W przerwie meczu nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu. Najpierw radny z Mystkówca Starego Daniel Mróz, a potem prezes WKS Adrian Archacki powitali gości i podziękowali wszystkim ludziom i instytucjom za pomoc w zrealizowaniu pomysłu o remoncie boiska.
A są nimi:
• wójt gminy Somianka Andrzej Żołyński,
• zastępca wójta Agnieszka Salwin,
• przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Rakowski oraz wszyscy radni,
• Milena Przybysz oraz pracownicy Urzędu Gminy,
• Salon Meblowy Aria w Wyszkowie,
• Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie,
• Marcin Osowiecki,
• Paweł Sieńkowski,
• Piotr Sieńkowski,
• Robert Mościński,
• Jan Mościński,
• Arkadiusz Deluga,
• Mateusz Dymek,
• Daniel Mróz,
• Wiesław Krawczyk,
• Łukasz Krawczyk,
• Marcin Zglec,
• Andrzej Krawczak,
• Robert Karasiewicz,
• Paweł, Tomasz, Jacek i Adam Rosińscy
• Damian Grzybowski
Jak powiedział prezes Archacki, wielu sponsorów pragnie pozostać anonimowymi, ale ich wkład w odbudowę boiska jest także ogromny.
Zastępca Wójta Gminy Agnieszka Salwin chwaliła społeczność lokalną i ludzi, którzy stoją za powrotem WKS na własne boisko. Przekazała także prezent od gminy - nowe piłki. Podobny prezent zawodnicy, na ręce prezesa WKS, otrzymali od przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Rakowskiego. - Przekazuję trzy piłki, aby drużyna zawsze wracała ze strzelonymi trzema golami - powiedział przewodniczący.
Piłkarze zrewanżowali się pamiątkowymi koszulkami z herbami gminy oraz klubu.
Do życzeń dla klubu dołączył się też radny powiatu wyszkowskiego Tadeusz Kuchta.
W drugiej połowie spotkania, na boisku było już trochę nudniej. Być może sprawił to zapach przysmaków z grilla, które gospodarze klubu przygotowali dla uczestniczących w imprezie.
W tej części meczu gole nie padły i pojedynek z Iskrą zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Michała Sępławskiego 2:0. Można było rozpocząć świętowanie powrotu na swój obiekt.
- Warto podkreślić, że znaczną większość prac podczas doprowadzenie boiska do użytku wykonali sami piłkarze i działacze klubu. Sukces zawsze ma wielu ojców, ale to im należą im się największe słowa uznania za determinację i doprowadzenie pomysłu do końca - powiedziała kierownik drużyna Paulina Rączkowska.
- Wróciliśmy na swoje boisko po trzech latach tułaczki, powstały grupy młodzieżowe, na treningach seniorów mamy po 20 zawodników, dwa pierwsze mecze ligowe wygrane. Idziemy w dobrą stronę - dodaje prezes Adrian Archacki.

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Twoja opinia

BRAŃSZCZYK: Gminno-parafialne dożynki (FOTO)
Bardzo dużą frekwencją cieszyły się niedzielne (3 września) Gminno-Parafialne Dożynki w Brańszczyku. Serca publiczności podbił fantastyczny Zespół Tańca Ludowego Perła z Niemeczyna na Litwie. Tłumy zgromadziły się przed sceną podczas koncertu gwiazdy dożynek – Skolima.
zobacz więcej

RZĄŚNIK: W podziękowaniu za codzienny trud (FOTO)
W niedzielę 3 września z zebranych plonów cieszyli się i świętowali rolnicy gminy Rząśnik. Za codzienny trud dziękowali im m.in. wójt i starosta. Potem były występy artystyczne, zabawa, wesołe miasteczko – dla każdego coś miłego.
zobacz więcej

DŁUGOSIODŁO: Szlak turystyczny „Tropami historii” (FOTO)
Turystyczny szlak historyczny w gminie Długosiodło to propozycja wycieczki połączonej z lekcją historii.
zobacz więcej

ZABRODZIE: Kultywują regionalne dziedzictwo (FOTO)
Warsztaty ceramiczne/garncarskie i rzeźbiarskie, zwiedzanie zabytkowego młyna, wycieczka do „Samarii” (pałacyk w Niegowie, w którym mieści się klasztor Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego), konkurs na domową pizzę, kino plenerowe, zabawy i konkursy dla dzieci – to atrakcje przygotowane przez stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
zobacz więcej
Najnowsze informacje
- SZACHY: Szósty turniej - na szóstkę!
- PIŁKA NOŻNA: Kolejne punkty Loczków (FOTO)
- Szkoła Podstawowa w Łosinnie nosi imię Cichociemnych Spadochroniarzy AK (FOTO)
- KOSZYKÓWKA: Udany turniej 3x3 (FOTO)
- DŁUGOSIODŁO: Jubileuszowe XX Wielkie Grzybobranie (FOTO)
- Poważne wypadki na drogach krajowych (FOTO)
- Dlaczego warto głosować na Trzecią Drogę?
- Rozebrał się przed kamerą i obcą kobietą. Nagrała go i szantażowała
- Rodzinny rajd rowerowy mieszkańców Skuszewa (FOTO)
- Senator Koc o Polskim Ładzie