SOMIANKA: W Somiance oddali 5 litrów krwi

Powiat

SOMIANKA: W Somiance oddali 5 litrów krwi

30.11.2021
autor: Porębska Kropelka
Twoja kropla moje życie – to kolejna pod takim hasłem akcja krwiodawstwa, organizowana przez Porębską Kropelkę Legionu – Oddział Klubu HDK Legion. Odbyła się 22 listopada w Somiance. I tym razem krwiodawcy się nie zawiedli – 13 osób, dwie z nich po raz pierwszy, oddało ponad 5 litrów krwi!
Akcja w Somiance odbyła się w ramach realizowanego na terenie powiatu wyszkowskiego zadania publicznego pn. „Twoja kropla moje życie – spotkania z Porębską Kropelką w powiecie wyszkowskim”.
Ambulans do poboru krwi stał na parkingu przy kościele. Pierwsi chętni do oddania krwi stawili się jeszcze przed jego przyjazdem. Z 16 zarejestrowanych krew oddało 13 osób (3 kobiety i 10 mężczyzn), w tym 2 osoby po raz pierwszy. 
Tradycyjnie na każdego krwiodawcę czekały upominki, tym razem przekazane przez Gminę Somianka, Powiat Wyszkowski, Porębską Kropelkę, Nadleśnictwo Wyszków, Zakłady Mięsne Somianka oraz Ubojnię Zwierząt Bartek. 
Dziękujemy ks. proboszczowi Wojciechowi Zyśkowi za rozpowszechnienie informacji o akcji krwiodawstwa i wsparcie przy jej organizacji.
Chylimy również czoła przed każdym, kto przekroczył drzwi ambulansu, to ogromny akt odwagi, a dla tych, którym podczas tej akcji nie udało się z różnych przyczyn oddać krwi lub po prostu nie zdążyli, już zapowiadamy, że to była trzecia akcja w Somiance, ale nie ostatnia.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość