SOMIANKA: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Popowie Kościelnym (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Popowie Kościelnym (FOTO)

18.06.2022
autor: Elżbieta Szczuka
- Cieszę się, że po raz kolejny mogę być w waszym sanktuarium – powiedział arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolski w Polsce. Abp Pennacchio przewodniczył uroczystościom Bożego Ciała w sanktuarium Matki Nadziei w Popowie Kościelnym, podczas których wprowadzono relikwie błogosławionego Carlo Acutisa (1991-2006).
 
W uroczystej procesji do sanktuarium zostały wprowadzone relikwie bł. Carlo Acutisa, ks. arcybiskup poświecił obraz z wizerunkiem błogosławionego. 
Carlo Acutis urodził się 3 maja 1991 r. w Londynie, gdzie czasowo pracowali jego rodzice. Kiedy miał kilka miesięcy, jego rodzice wrócili do rodzinnego Mediolanu. Komunię świętą Carlo przyjął, za zgodą biskupa, już w wieku 7 lat. Kiedy był uczniem liceum jezuickiego, zaczął codziennie uczestniczyć w Mszy Świętej i co tydzień przystępował do spowiedzi. Mawiał, że Komunia Święta jest dla niego autostradą do nieba. Codziennie odmawiał różaniec. Był człowiekiem głębokiej wiary, a do jej szerzenia i ewangelizacji wykorzystywał Internet. Jednym z jego pomysłów było utworzenie strony poświęconej cudom eucharystycznym. Jego koledzy nazywali go prawdziwym świadkiem Jezusa i głosicielem Jego Ewangelii. Angażował się w działalność charytatywną na rzecz bezdomnych, potrzebujących i imigrantów.
Zmarł na białaczkę (o której dowiedział się 2 miesiące przed śmiercią) 12 października 2006 r., ofiarowując swoje życie za papieża i Kościół. Jest pochowany w Asyżu. Został beatyfikowany 10 października 2020 r.
Po liturgii z sanktuarium wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Gąsiorowa, Łachy, Nowej Wsi i Kani Nowej, Kani Polskiej i Cupla. Tematem przewodnim ołtarzy były cuda eucharystyczne opisane przez błogosławionego Carlo Acutisa. 

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od piątku 24 czerwca.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość