SOMIANKA: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Popowie Kościelnym (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Popowie Kościelnym (FOTO)

18.06.2022
autor: Elżbieta Szczuka
- Cieszę się, że po raz kolejny mogę być w waszym sanktuarium – powiedział arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolski w Polsce. Abp Pennacchio przewodniczył uroczystościom Bożego Ciała w sanktuarium Matki Nadziei w Popowie Kościelnym, podczas których wprowadzono relikwie błogosławionego Carlo Acutisa (1991-2006).
 
W uroczystej procesji do sanktuarium zostały wprowadzone relikwie bł. Carlo Acutisa, ks. arcybiskup poświecił obraz z wizerunkiem błogosławionego. 
Carlo Acutis urodził się 3 maja 1991 r. w Londynie, gdzie czasowo pracowali jego rodzice. Kiedy miał kilka miesięcy, jego rodzice wrócili do rodzinnego Mediolanu. Komunię świętą Carlo przyjął, za zgodą biskupa, już w wieku 7 lat. Kiedy był uczniem liceum jezuickiego, zaczął codziennie uczestniczyć w Mszy Świętej i co tydzień przystępował do spowiedzi. Mawiał, że Komunia Święta jest dla niego autostradą do nieba. Codziennie odmawiał różaniec. Był człowiekiem głębokiej wiary, a do jej szerzenia i ewangelizacji wykorzystywał Internet. Jednym z jego pomysłów było utworzenie strony poświęconej cudom eucharystycznym. Jego koledzy nazywali go prawdziwym świadkiem Jezusa i głosicielem Jego Ewangelii. Angażował się w działalność charytatywną na rzecz bezdomnych, potrzebujących i imigrantów.
Zmarł na białaczkę (o której dowiedział się 2 miesiące przed śmiercią) 12 października 2006 r., ofiarowując swoje życie za papieża i Kościół. Jest pochowany w Asyżu. Został beatyfikowany 10 października 2020 r.
Po liturgii z sanktuarium wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Gąsiorowa, Łachy, Nowej Wsi i Kani Nowej, Kani Polskiej i Cupla. Tematem przewodnim ołtarzy były cuda eucharystyczne opisane przez błogosławionego Carlo Acutisa. 

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od piątku 24 czerwca.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Rodzice nie zgadzają się nie tylko na łączenie klas

BRAŃSZCZYK: Rodzice nie zgadzają się nie tylko na łączenie klas

Na spotkanie, które odbyło się w szkole w Białymbłocie 3 czerwca, licznie przyszli rodzice. Obecni byli dyrekcja szkoły i nauczyciele oraz trzech radnych z tego terenu. Powodem były zalecenia wójta, które miałyby być uwzględnione w aneksie do arkusza organizacyjnego szkoły na rok szkolny 2020/2021. Ich celem są oszczędności, szacowane na rok na 60 tys. zł (budżet szkoły 1.980.000 zł). Szczególne zaskoczenie i sprzeciw wzbudził pomysł łączenia różnych rocznikowo klas, nawet na lekcjach języka polskiego i matematyki. Społeczność szkoły zdecydowała, że nie tylko nie zgadza się na te zalecenia, ale liczy, że wójt spełni zgłoszone przez rodziców oczekiwania. – Nic o nas bez nas – padło z sali. – Oszczędzajmy wszyscy, ale nie kosztem dzieci. Wójt nie mógł być na zebraniu ze względu na zwolnienie lekarskie, ale uznano, że mogła zastąpić go wicewójt. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Ponad 3,3 mln na nowe inwestycje

SOMIANKA: Ponad 3,3 mln na nowe inwestycje

Nowe inwestycje wodno-kanalizacyjne, oświetleniowe i sportowe gmina Somianka będzie realizowała dzięki przyznanym w ostatnich dniach dofinansowaniom.
zobacz więcej
SOMIANKA: Ostatni etap drogi

SOMIANKA: Ostatni etap drogi

Starosta Bogdan Pągowski i wicestarosta Adam Mróz oraz skarbnik Anna Anuszewska podpisali umowę z wicemarszałek Janiną Ewą Orzełowską i członkiem zarządu wojewóztwa mazowieckiego Elżbietą Lanc na dofinansowanie budowy drogi powiatowej na odcinku Wyszków-Rybno-Kręgi Somianka – etap III odcinek długości 2,327 km. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Szczęście jest kobietą (foto)

DŁUGOSIODŁO: Szczęście jest kobietą (foto)

- to tytuł niedzielnego muzycznego spotkania z okazji Dnia Kobiet, na które zaprosiło centrum kultury. Szczęście na pewno mieli ci, którzy zdecydowali się skorzystać z zaproszenia.
zobacz więcej