SOMIANKA: Spotkanie autorskie w bardzo miłej, ciepłej atmosferze (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Spotkanie autorskie w bardzo miłej, ciepłej atmosferze (FOTO)

23.11.2022
autor: GOK w Somiance
Gościem Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance w sobotnie popołudnie, 19 listopada, była pisarka Monika Anna Oleksa, autorka książek obyczajowych. Rozmowę z gościem poprowadziła Joanna Maria Chmielewska, również pisarka, autorka książek dla dzieci i dla dorosłych.
 
Monika Anna Oleksa jest rodowitą lublinianką, pisarką, blogerką, eseistką, z zawodu lektorem języka angielskiego. Jest autorką książek „Ciemna strona miłości”, „Samotność ma Twoje imię”, „Miłość w kasztanie zaklęta”, „Niebo w kruszonce”, „Spacer nad rzeką”, „Tylko morze zapamięta” czy też „Spotkajmy się nad morzem”. 
Niespodzianką była obecność drugiej autorki, która poprowadziła rozmowę z naszym gościem, Joanna Maria Chmielewska - również pisarka, autorka książek dla dzieci „Niebieska niedźwiedzica”, „Historia srebrnego talizmanu” czy też „Neska i srebrny talizman” oraz dla dorosłych „Poduszka w różowe słonie”, „Sukienka z mgieł”, „Mąż zastępczy”.
Podczas spotkania z czytelnikami, które przebiegało w bardzo miłej, ciepłej atmosferze, Monika Oleksa opowiadała o swoim życiu prywatnym i zawodowym. Czytelnicy zadawali pytania na temat okoliczności powstania jej powieści. Autorka z kolei podkreślała, że spotkania z czytelnikami są dla niej niezwykle ważne. Zaskoczeniem były rękopisy powstałych książek pisane w zeszytach z kwiecistą okładką, piórem, idealnym pismem, bez skreśleń i poprawek. Komputer pisarka wykorzystuje do kontaktu z czytelnikami.
Na zakończenie podziękowaliśmy naszemu gościowi małym upominkiem i książką o gminie Somianka. Była również możliwość podpisania książek przez autorkę z dedykacją i autografem. Pani Monice Oleksie, Joannie Marii Chmielewskiej oraz czytelnikom naszej biblioteki i wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za sympatyczne spotkanie.
Książki pani Moniki są dostępne w naszej bibliotece, do których przeczytania gorąco zachęcamy.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: W podziękowaniu za codzienny trud (FOTO)

RZĄŚNIK: W podziękowaniu za codzienny trud (FOTO)

W niedzielę 3 września z zebranych plonów cieszyli się i świętowali rolnicy gminy Rząśnik. Za codzienny trud dziękowali im m.in. wójt i starosta. Potem były występy artystyczne, zabawa, wesołe miasteczko – dla każdego coś miłego.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Rocznica akcji Burza i mordu w Lipniaku-Majoracie (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Rocznica akcji Burza i mordu w Lipniaku-Majoracie (FOTO)

Akcja „Burza”, przeprowadzona przez Polskie Państwo Podziemne i konspiracyjne siły zbrojne, to jedna z najdramatyczniejszych kart naszej historii. Była świadectwem, że Polska żyje i zbrojnie upomina się o swoje suwerenne prawa. To był symbol polskiej wolności. Jeden z ważnych rozdziałów tych heroicznych wydarzeń miał miejsce w okolicach nadleśnictwa w Pecynce, ważnego ośrodka konspiracyjnego Puszczy Białej. W pobliskim Lipniaku-Majoracie miał miejsce mord dokonany na kilkuset osobach.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Kolejna rocznica pobytu „Hubala” w Porębie (FOTO)

BRAŃSZCZYK: Kolejna rocznica pobytu „Hubala” w Porębie (FOTO)

W 84. rocznicę pobytu mjra Henryka Dobrzańskiego w Porębie mieszkańcy powiatu wyszkowskiego wspominali „Hubala”, który do końca swoich dni pozostał wierny słowom „(…) broni nie złożę, munduru nie zdejmę, tak mi dopomóż Bóg (…)”, wypowiedzianym na wieść o kapitulacji Warszawy. Słowa te stały się wyznacznikiem dla kolejnych pokoleń walczących o wolną i niepodległą Rzeczpospolitą. 17 września 2023 r. „Hubal” ponownie zagościł w Porębie.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Piknik Ekologiczny na podsumowanie sprzątania świata (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Piknik Ekologiczny na podsumowanie sprzątania świata (FOTO)

We współpracy z Urzędem Gminy w Długosiodle oraz zespołem edukatorów A&M Art of Nature 21 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Długosiodle odbył się Piknik Ekologiczny. Był podsumowaniem działań całej społeczności szkolnej w związku z przypadającą w tym roku po raz 30. akcją Sprzątanie Świata, która odbyła się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.
zobacz więcej