SOMIANKA: Spotkanie autorskie w bardzo miłej, ciepłej atmosferze (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Spotkanie autorskie w bardzo miłej, ciepłej atmosferze (FOTO)

23.11.2022
autor: GOK w Somiance
Gościem Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance w sobotnie popołudnie, 19 listopada, była pisarka Monika Anna Oleksa, autorka książek obyczajowych. Rozmowę z gościem poprowadziła Joanna Maria Chmielewska, również pisarka, autorka książek dla dzieci i dla dorosłych.
 
Monika Anna Oleksa jest rodowitą lublinianką, pisarką, blogerką, eseistką, z zawodu lektorem języka angielskiego. Jest autorką książek „Ciemna strona miłości”, „Samotność ma Twoje imię”, „Miłość w kasztanie zaklęta”, „Niebo w kruszonce”, „Spacer nad rzeką”, „Tylko morze zapamięta” czy też „Spotkajmy się nad morzem”. 
Niespodzianką była obecność drugiej autorki, która poprowadziła rozmowę z naszym gościem, Joanna Maria Chmielewska - również pisarka, autorka książek dla dzieci „Niebieska niedźwiedzica”, „Historia srebrnego talizmanu” czy też „Neska i srebrny talizman” oraz dla dorosłych „Poduszka w różowe słonie”, „Sukienka z mgieł”, „Mąż zastępczy”.
Podczas spotkania z czytelnikami, które przebiegało w bardzo miłej, ciepłej atmosferze, Monika Oleksa opowiadała o swoim życiu prywatnym i zawodowym. Czytelnicy zadawali pytania na temat okoliczności powstania jej powieści. Autorka z kolei podkreślała, że spotkania z czytelnikami są dla niej niezwykle ważne. Zaskoczeniem były rękopisy powstałych książek pisane w zeszytach z kwiecistą okładką, piórem, idealnym pismem, bez skreśleń i poprawek. Komputer pisarka wykorzystuje do kontaktu z czytelnikami.
Na zakończenie podziękowaliśmy naszemu gościowi małym upominkiem i książką o gminie Somianka. Była również możliwość podpisania książek przez autorkę z dedykacją i autografem. Pani Monice Oleksie, Joannie Marii Chmielewskiej oraz czytelnikom naszej biblioteki i wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za sympatyczne spotkanie.
Książki pani Moniki są dostępne w naszej bibliotece, do których przeczytania gorąco zachęcamy.
Bezpieczna Przystań
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość