SOMIANKA: Samochodowy i pieszy Orszak Trzech Króli (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Samochodowy i pieszy Orszak Trzech Króli (FOTO)

11.01.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. parafia w Popowie Kościelnym
Wierni z parafii Popowo Kościelne wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, a później we wspólnym kolędowaniu.
 
Wzorem lat ubiegłych, uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła się procesją ze Świętą Rodziną i Trzema Królami, która przeszła do sanktuarium Matki Bożej Popowskiej. Po Mszy św. odprawionej przez ks. Grzegorza Kaczorowskiego oraz proboszcza parafii ks. Remigiusza Stacherskiego, z kościoła wyruszył orszak samochodowy, który przejechał przez Popowo Kościelne, Janki, Barcice, Jackowo Dolne i Jackowo Górne. Uroczystemu korowodowi „przez dwie diecezje” przewodzili strażacy-ochotnicy z Popowa Kościelnego, Gąsiorowa, Barcic i Somianki.
Nie był to jeszcze koniec wspólnego świętowania, bo w Szkole Podstawowej w Jackowie Górnym na uczestników czekał obiad, po którym tłumnie zasiedli do wspólnego kolędowania.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Turniej bezpieczeństwa (foto)

DŁUGOSIODŁO: Turniej bezpieczeństwa (foto)

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle będą reprezentowali gminę w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gminny etap odbył się 16 kwietnia w Zespole Szkół w Starym Bosewie.
zobacz więcej
Wsparcie dla gmin na ochronę powietrza

Wsparcie dla gmin na ochronę powietrza

Prawie 609 tys. zł na ochronę powietrza otrzymają gminy powiatu wyszkowskiego z budżetu samorządu wojewódzkiego. Dzięki dofinansowaniu, gminy wiejskie przeprowadzą inwentaryzację źródeł ciepła, a gmina Wyszków opracuje bazę danych indywidualnych źródeł ciepła. Podpisanie umów z samorządowcami powiatu odbyło się 17 lipca w Urzędzie Gminy w Rząśniku.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Złączeni w pięknej inicjatywie

RZĄŚNIK: Złączeni w pięknej inicjatywie

„Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – powiedział A. de Saint-Exupery. Do tych słów dołączyli rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu i zainicjowali akcję zbierania funduszy na zakup metalowego serca, by dając „drugie życie” plastikowym nakrętkom, można było skutecznie pomagać potrzebującym, a przy tym podarować Ziemi szeroki uśmiech.
zobacz więcej
SOMIANKA: 99. rocznica odzyskania niepodległości

SOMIANKA: 99. rocznica odzyskania niepodległości

Uczniowie PSP w Ulasku 10 listopada uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii. Najmłodsi wykonali piękne flagi Polski, starsi z dumą nosili na piersi własnoręcznie wykonane kokardy narodowe. Ucze-stnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
zobacz więcej