SOMIANKA: Rowerem z Popowa na Jasną Górę (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Rowerem z Popowa na Jasną Górę (FOTO)

10.08.2022
autor: Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej
Na Jasną Górę podąża X Popowska Pielgrzymka Rowerowa.
Tradycyjnie rozpoczęliśmy pielgrzymowanie od Mszy św. (7 sierpnia). Kazanie wygłosił ks. Włodzimierz Piętka, przypominając cel naszej podróży. Nie rajd, nie wycieczka, a pogłębienie wiary, utwierdzenie się w naszym powołaniu. Zostaliśmy zaproszeni przez Matkę do odwiedzenia Jej na Jasnej Górze. W Jej domu. Tak też uczynił kardynał Stefan Wyszyński. U stóp Maryi odprawił swoją Mszę św. prymicyjną. W głowie rozbrzmiewają również słowa Jana Pawła II, który mówił o pokorze, wierze, nadziei i miłości. Tego nam najbardziej potrzeba. 
Pielgrzymka rowerowa z Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej wyruszyła już po raz 10. Pamiątkowe dyplomy otrzymali pielgrzymi, którzy brali udział we wszystkich rowerowych rekolekcjach.
Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki zarówno pieszej, jak i rowerowej są słowa: „Powróćmy na Eucharystię”. Jak powiedział bł. Carlo Acutis, „Idzie się prosto do nieba, jeśli każdego dnia przystępuje się do Eucharystii”. Dziękujemy za tą możliwość i korzystajmy z niej.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Kopciuszek dla przedszkolaków

SOMIANKA: Kopciuszek dla przedszkolaków

Uczniowie klasy VI, członkowie koła polonistycznego, we współpracy z biblioteką szkolną, zaprosili przedszkolaków na baśń „Kopciuszek”. Zaprezentowały się dwie grupy teatralne – „Czerwone Pantofelki” oraz „Zielone Koniczynki”. Występy bardzo spodobały się przedszkolakom, którzy nie tylko poznali losy Kopciuszka, ale mogli również zatańczyć z parą książęcą na balu walca Johanna Straussa.  
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jubileusze małżeńskie (foto)

ZABRODZIE: Jubileusze małżeńskie (foto)

Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” parom zameldowanym na terenie gminy, które przeżyły wspólnie 50 lat, wójt Tadeusz Michalik wręczył w sobotę 13 października. Na uroczystości wyróżniono też pary, które przeżyły razem 60 lat. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Etnofolk w Niegowie (foto)

ZABRODZIE: Etnofolk w Niegowie (foto)

Teatrzyk kukiełkowy, warsztaty motania lalek, warsztaty malowania na lnie, warsztaty pieczenia chleba, ognisko – takie atrakcje czekały na tych, którzy w sobotę 8 sierpnia przyszli do zabytkowego młyna w Niegowie na imprezę Etnofolk.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Będzie muzeum w Dębinkach?

ZABRODZIE: Będzie muzeum w Dębinkach?

Coraz bardziej staje się prawdopodobne utworzenie we dworze w Dębinkach w najbliższym czasie muzeum Norwida (w maju minie 135. rocznica jego śmierci). Na poniedziałkowym, 4 grudnia, spotkaniu starosty z wójtem gm. Zabrodzie ustalono, że wkrótce ma być podpisana umowa Powiatu Wyszkowskiego z Gminą Zabrodzie w sprawie dzierżawy nieruchomości na okres 10 lat, z możliwością użyczenia jej Fundacji Museion Norwid. – Jeszcze w to nie wierzę, dopóki nie podpiszę papierów – mówi nam Jacenty Matysiak, prezes fundacji.
zobacz więcej