SOMIANKA: Rowerami z Popowa na Jasną Górę (foto)

Powiat

SOMIANKA: Rowerami z Popowa na Jasną Górę (foto)

15.08.2016
autor: Elżbieta Borzymek
W tym roku Popowska Pielgrzymka Rowerowa zmierzała na Jasną Górę już po raz czwarty. Przez 5 dni 30 rowerzystów pokonało ponad 300 km.
Prowadzącym trasę jest brat Ireneusz, opiekę duchową sprawuje brat Remigiusz, proboszcz parafii w Popowie Kościelnym. Najstarsza uczestniczka pielgrzymki ma 65 lat, najmłodszy uczestnik, brat Czarek, prawie 18 lat, część trasy na rowerze pokonuje też gimnazjalistka. Pielgrzymi jadą w dwóch 15-osobowych grupach.
- Wszystko przebiega spokojnie – mówi NW w czwartek po południu ks. Remigiusz, mimo że właśnie przeżył, jak mówi niegroźną, kraksę rowerową. – Przed nami jeszcze tylko jeden dzień pielgrzymki. Dzisiaj spotkaliśmy 35. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej, wiernych z naszej diecezji. 
– Liczy się każdy trud dla Maryi -  odpowiada na pytanie, czy pielgrzymka rowerowa ma taką samą wartość jak piesza – Każdy sam wybiera formę, która mu odpowiada. Towarzyszy nam piękna polska przyroda, obserwujemy szykujące się do odlotu bociany. To okazja do podziwiania piękna mijanych widoków i medytacji słowa Bożego.   
Zanim pątnicy wyruszyli na trasę, odbyli kilka dłuższych treningów. Na rowerach dotarli m.in. do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto, bazyliki kolegiackiej Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Pułtusku, parafii Obryte. W poniedziałek 8 sierpnia 26 pątników wyruszyło na świetlisty szlak do Matki Bożej. 
Największa w Polsce pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę wyruszyła już 5 lipca ze Świnoujścia. 260 pątników pokonało aż 1.050 km. Dziennie mieli do pokonania 90 km.
fot. Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość