SOMIANKA: Pożegnanie skarbnika. Powołanie skarbnika (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Pożegnanie skarbnika. Powołanie skarbnika (FOTO)

20.11.2024
autor: SB, fot. Urząd Gminy Somianka
Wieloletnia skarbnik gminy Somianka Anna Królikowska zdecydowała się przejść na emeryturę. - Zapewniam, że wspominając to, co przeżyłam tu przez 16 lat, nie będę myśleć o działach, rozdziałach i paragrafach, umowach i dotacjach. Będę myśleć o ciepłych osobach, życzliwości i wspaniałej samorządowej rodzinie. Mam nadzieję, że już na zawsze pozostanę jej częścią - podkreśliła podczas pożegnania. 
Z dniem 22 listopada funkcję skarbnika objęła Anna Abramczyk.
 
Sesja, podczas której radni odwołali i powołali skarbnika gminy, odbyła się w środę 20 listopada. Była pełna wzruszeń, podziękowań i życzliwości.
W związku z wnioskiem o przejście na emeryturę, rada gminy odwołała z dniem 21 listopada Annę Królikowską ze stanowiska skarbnika gminy. Przewodniczący Robert Rakowski, w imieniu wszystkich radnych, odczytał podziękowania „za wieloletnią, sumienną i oddaną pracę na stanowisku Skarbnika Gminy Somianka. Pani zaangażowanie i oddanie przyczyniły się do rozwoju naszej społeczności lokalnej. Dziękując za właściwie wypełnioną misję w życiu zawodowym, życzymy, aby mogła Pani na emeryturze planować i realizować wszelkie swoje marzenia, rozwijać pasje i zainteresowania.”
Gminnymi finansami pani Anna kierowała przez 16 lat. Wójt Andrzej Żołyński wraz z zastępczynią Agnieszką Salwin wystąpili do marszałka województwa Adama Struzika o uhonorowanie pani skarbnik pamiątkowym medalem Pro Masovia. Z tym wyróżnieniem do Somianki przyjechał radny województwa Rafał Kowalczyk. - To najwyższe odznaczenie, którym marszałek honoruje osoby zasłużone dla społeczności gminnych, powiatowych, wojewódzkiej - właśnie za całokształt działalności. Osoby, które przyczyniają się do rozwoju gminy, powiatu, ale również województwa - podkreślił. - Jak we wniosku pięknie ujął to pan wójt, pani Ania przez lata pracy zawodowej w gminie Somianka rzetelnie formułowała różne plany rozwojowe, które wpisują się w rozwój całego województwa mazowieckiego. Z racji tego pan marszałek postanowił przyznać to wyróżnienie, a ja mam zaszczyt i wielką przyjemność, w imieniu pana marszałka, dokonać wręczenia. 
Pani skarbnik wcześniej pracowała w starostwie powiatowym. Gdy została skarbnikiem w Somiance, jej kolegą z pracy przez wszystkie lata był Tadeusz Kuchta, obecnie wicestarosta. - Przeżyliśmy w pracy takie chwile, które długo w pamięci pozostaną. Dziękuję, że dzieliłaś się swoim doświadczeniem, wspierałaś w trudnych chwilach. Twoje wsparcie i uśmiech zawsze były dla nas motywacją do dalszej pracy - zwrócił się do Anny Królikowskiej. - Niech nadchodzące lata będą wypełnione nowymi przygodami i cennymi chwilami. Obyś znalazła szczęście we wszystkich małych rzeczach. Życzę dużo zdrowia, abyś czerpała radość z każdego dnia emerytury. To czas odejścia na zasłużony odpoczynek od pracy zawodowej. Ciesz się każdym dniem bez budzika i obowiązków. Od dzisiaj wszystko się zmienia. Nikt już nie będzie mówił ci, co masz robić. Nie zadzwoni telefon od szefa, nie wezwie cię z urlopu. Niech ten kolejny rozdział twojego życia będzie wszystkim, czego pragniesz, czasem relaksu, spełnienia wszystkich marzeń.
Pani skarbnik pięknie i z humorem podziękował wójt Andrzej Żołyński: - Przeżyliśmy razem różne chwile, i łatwe, i trudne, pani skarbnik i denerwowała się, i śmiała. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystko. Za cierpliwość, bo pewnie niejednokrotnie narzekała na wójta, że coś miesza, wymyśla. Za to, co było złe, przepraszam. Ale przede wszystkim dziękuję. Mam nadzieję, że te najmilsze wspomnienia pozostaną, a te gorsze ulecą. Zastrzegam, że może się okazać, że telefon ode mnie niekiedy jeszcze zadzwoni. 
To pożegnanie szczególnie wzruszające było, oczywiście, dla pani Anny Królikowskiej: - Dzięki zaufaniu radnych i kierownictwa gminy przez 16 lat pełniłam swoją funkcję, zawsze starając się swoje obowiązki wykonywać jak najlepiej. Dzięki wspólnej pracy, wielu wysiłkom, dzięki państwa decyzjom na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nasza gmina bardzo się zmieniła. Wiele nowych inwestycji, dróg, wiele ciekawych przedsięwzięć, dzięki którym - nie boję się powiedzieć - że gmina Somianka wypiękniała. Wszystkim radnym obecnej kadencji, ale także wszystkim, z którymi miałam okazję pracować, spotykać się na komisjach i sesjach, dziękuję za merytoryczną, zawsze konstruktywną i pełną szacunku współpracę. Za wszystkie wspólnie spędzone dni dziękuję panu wójtowi Andrzejowi Żołyńskiemu i pani wójt Agnieszce Salwin. To dzięki wam jestem dziś w tym miejscu, spełniona zawodowo, szczęśliwa, ale też wzruszona. Zawsze mogłam liczyć na wasze wsparcie, wspólne rozwiązywanie problemów i wyzwań. Dziękuję za pochwały i wasze dobre słowa. Podziękowania należą się także paniom i panom sołtysom. To wy wielokrotnie byliście pomysłodawcami wielu przedsięwzięć, które swoje miejsce znajdowały w budżecie gminy. Słowa wdzięczności kieruję także do dyrektorów szkół, Gminnego Ośrodka Kultury, kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ceniłam sobie współpracę z wami i zawsze będę ją miło wspominać.
Pani Anna najbardziej wzruszyła się, dziękując koleżankom i kolegom urzędnikom: - To wy towarzyszyliście mi każdego dnia, byliście ze mną w codziennej pracy. Dziękuję za otwartość i serdeczność, za uśmiechy, kiedy mijaliśmy się w pokojach i na korytarzach. Byliście ze mną zawsze, nawet w trudnych dla mnie chwilach. Choć bardzo rzadko zdarzało się, że nasze zdania i poglądy różniły się, zawsze dochodziliśmy do porozumienia. Pragnę także podziękować wszystkim skarbnikom, obecnym i byłym, gmin z terenu powiatu wyszkowskiego - za współpracę, wymianę doświadczeń i opinie. Szczególnie chciałabym podziękować pani Ani Anuszewskiej, skarbnikowi powiatu wyszkowskiego, bo właśnie z nią zaczynałam pracę i zdobywałam doświadczenie jako pracownik samorządowy.
Społeczności gminy Somianka życzyła „dalszego, nieustannego rozwoju, ale przede wszystkim efektywnego pozyskiwania środków zewnętrznych, kolejnych, ważnych dla mieszkańców inwestycji, by gmina z każdym dniem była jeszcze piękniejsza.” Swojej następczyni życzyła „spokojnej pracy, ale niech nie będzie pozbawiona wyzwań, które pozwolą się nią cieszyć i z satysfakcją patrzeć na jej efekty”.
Rada gminy jednogłośnie powołała nowego skarbnika, którym od 22 listopada jest Anna Abramczyk. Funkcja nie jest dla niej nowa, bo przez prawie 10 lat była skarbnikiem gminy Zatory. - Dziękuję za zaufanie. Zapewniam, że obowiązki skarbnika będę wykonywała sumiennie. Dołożę wszelkich starań, aby gmina, jej budżet i finanse funkcjonowały tak samo dobrze, jak dotychczas - zapewniła, dziękując jednocześnie swojej poprzedniczce. 
Wyliczono, że przez 16 lat kierowania finansami przez panią Królikowską, budżet gminy wzrósł czterokrotnie. - Pani i nam wszystkim życzę, żeby tak było dalej - nowej skarbniczce życzył wójt. 
Bug z nami 7
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Decyzja w sprawie likwidacji szkół w Turzynie, Knurowcu i Nowych Budach odsunięta

BRAŃSZCZYK: Decyzja w sprawie likwidacji szkół w Turzynie, Knurowcu i Nowych Budach odsunięta

W środę 30 października rada gminy miała podjąć uchwały w sprawie zamiaru likwidacji szkół podstawowych w Knurowcu, Turzynie i Nowych Budach. Radni większością głosów poparli jednak wniosek wójta, by decyzje w tej kontrowersyjnej sprawie przełożyć na kolejną sesję. Bez wątpienia miało na to wpływ burzliwe wspólne posiedzenie komisji rady gminy, podczas którego rodzice i nauczyciele kategorycznie, nie szczędząc krytyki zaprotestowali przeciwko likwidacji placówek.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (FOTO)

BRAŃSZCZYK: Świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (FOTO)

Tegoroczne gminne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to Konkurs Piosenki Żołnierskiej „Zaśpiewaj dla Niepodległej”, w którym udział biorą uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy, uroczysta Msza Święta za ojczyznę w kościele parafialnym w Brańszczyku oraz upamiętnienie bohaterów walki o niepodległość.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Radosna niepodległości - międzypokoleniowe świętowanie (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Radosna niepodległości - międzypokoleniowe świętowanie (FOTO)

Żeby Polska była Polską, nasi przodkowie walczyli przez 123 lata niewoli. To im zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Święto Niepodległości uczy każdego z nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze i trzeba ją stale pielęgnować. 11 listopada w całym kraju świętowano powrót Polski jako niepodległego państwa na mapę Europy. Nie inaczej było też w Długosiodle.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Oddali hołd tym, którzy walczyli o niepodległą Polskę (FOTO)

ZABRODZIE: Oddali hołd tym, którzy walczyli o niepodległą Polskę (FOTO)

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Zabrodzie odbyły się w poniedziałek 11 listopada w Niegowie.
zobacz więcej