SOMIANKA: Popłynęło ponad 9 litrów krwi... na dobry początek roku (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Popłynęło ponad 9 litrów krwi... na dobry początek roku (FOTO)

25.01.2023
autor: Porębska Kropelka
W Somiance odbyła się pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa organizowana przez Porębską Kropelkę Oddział Klubu HDK Legion. Popłynęło 9.450 ml krwi. 
 
Akcja odbyła się 23 stycznia na parkingu przy kościele. Z 25 zarejestrowanych osób krew oddało 21 (10 kobiet i 11 mężczyzn). Jedna osoba oddała krew po raz pierwszy. 
Tradycyjnie na każdego krwiodawcę czekały upominki, tym razem przekazane przez Gminę Somianka, Porębską Kropelkę, Zakłady Mięsne „Somianka”, „Bartek” Ubojnia Zwierząt, Koło Gospodyń Wiejskich w Somiance oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Nowych Wypychach. 
Podczas akcji zostały wręczone odznaczenia klubowe „Serce Legionu” przyznane przez Kapitułę Serca Legionu członkom naszego oddziału. W ostatnim czasie w sumie zostało przyznanych 13 odznaczeń oraz pamiątkowe gadżety. „Serce Legionu” stopnia V z rąk koordynatora Porębskiej Kropelki Pawła Bralewskiego odebrał Daniel Tryc. Odznaczenia kolejnym klubowiczom zostaną przekazane przy okazji następnych akcji krwiodawstwa. Dziękujemy ks. proboszczowi Wojciechowi Zyśkowi oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Somiance za rozpowszechnienie informacji o akcji krwiodawstwa i wsparcie przy jej organizacji. Pracownikom Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie dziękujemy za miłą atmosferę podczas trwania akcji, bo to od nich w wiekszości zależy, jak będą swoją donację wspominać krwiodawcy, a zwłaszcza ci pierwszorazowi. 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość