SOMIANKA: Pomóżmy „Przejrzeć na oczy”

Powiat

SOMIANKA: Pomóżmy „Przejrzeć na oczy”

11.01.2022
autor: Elżbieta Borzymek
W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance znajduje się Stacjonarna Puszka WOŚP. Można już wrzucać do niej pieniądze, które zasilą konto WOŚP i będą przeznaczone na poprawę stanu okulistyki dziecięcej.
 
Hasło zbliżającego się jubileuszowego 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra w niedzielę 30 stycznia, brzmi: „Przejrzyj na oczy!”.  WOŚP rozpoczęła już zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na szeroko pojętą okulistykę dziecięcą. 
„Orkiestra” zabrzmi dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, jednak nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów. Fundacja od 20 lat prowadzi Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, w ramach którego przebadano blisko 255 tysięcy dzieci, a wzrok uratowano 10,6 tys. dzieci.[...]
Jednym z kluczowych zakupów ma być angiograf dwupłaszczyznowy, który pozwala na leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. Sprzęt ten umożliwia zastosowanie najnowocześniejszej i najskuteczniejszej metody leczenia nowotworu: chemioterapii dotętniczej.   (wosp.org.pl)
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość