SOMIANKA: Pomóżmy Olkowi

Powiat

SOMIANKA: Pomóżmy Olkowi

29.03.2021
autor: SP Wola Mystkowska
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mystkowskiej zaangażował się w akcję pomocy dla Olka Sitka, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe spastyczne. Ma znaczne opóźnienie w rozwoju psychomotorycznym, nie siedzi, nie chodzi, nie mówi. Szkoła zaprasza na swój fanpage na Facebooku, gdzie o 30 marca można wylicytować przedmioty, ozdoby świąteczne, a nawet vouchery na różne usługi. – Przekażcie swoją cegiełkę. Razem możemy więcej – zachęcają organizatorzy akcji. 
 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Dyrektor na trzy miesiące

BRAŃSZCZYK: Dyrektor na trzy miesiące

Wójt Wiesław Przybylski na sesji rady gminy 1 marca przedstawił Monikę Andrzejewską, której powierzył na czas określony, od 20 lutego do 19 maja 2019 r., obowiązki dyrektora Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku. – Ponieważ zwolnienie pani Puścian się bardzo przedłużało (dyrektor GDK od 2001 r.; na zwolnieniu lekarskim od 21 listopada 2018 r. – EB), została odwołana ze stanowiska dyrektora – wyjaśnił.
zobacz więcej
SOMIANKA: Okres harców i radosnej zabawy (foto)

SOMIANKA: Okres harców i radosnej zabawy (foto)

W półkoloniach, organizowanych przez GOK w Somiance, w dwóch 5-dniowych turnusach wzięło udział 90 dzieci w wieku 7-16 lat. Zapamiętają je jako okres harców, radosnej zabawy i zawierania nowych znajomości. Bogaty program mógł być zrealizowany dzięki wsparciu gminy; w kwocie 100 zł na każdego uczestnika. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Walczył w powstaniu listopadowym

SOMIANKA: Walczył w powstaniu listopadowym

190 lat temu, 29 listopada 1830 r. o godzinie 18, w Warszawie wybuchło powstanie listopadowe – zryw niepodległościowy przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Upadło w październiku następnego roku. Jednym z uczestników powstania był późniejszy właściciel majątku Kręgi Michał Leski.  
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: I dalej rządźmy (foto)

BRAŃSZCZYK: I dalej rządźmy (foto)

Na spotkanie z okazji 30-lecia samorządu w gminie Brańszczyk, które odbyło się w remizie OSP w Brańszczyku 9 czerwca, Wiesław Przybylski zaprosił swoich poprzedników na stanowisku wójta, przewodniczących rady gminy wszystkich kadencji, a także radnych i sołtysów obecnej kadencji. – I dalej rządźmy, żeby jak najdłużej – życzyła najstarsza stażem pani sołtys, bo wszyscy byli zgodni, że samorząd zmienił gminę na lepsze.
zobacz więcej