SOMIANKA: Pod lipą św. Stanisława (foto)

Powiat

SOMIANKA: Pod lipą św. Stanisława (foto)

20.09.2019
autor: opr. EB, fot. SP Jackowo Górne
Społeczność Szkoły Podstawowej w Jackowie Górnym 18 września obchodziła Święto Szkoły pod hasłem „Pod lipą św. Stanisława Kostki”. Cały dzień wypełniony był zajęciami, podczas których uczniowie zgłębiali wiedzę na temat przyrody, lasów i postaci patrona swojej szkoły św. Stanisława Kostki.
 
Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali lipę różnymi technikami. Tworzyli drzewo genealogiczne rodziny Kostków. Upiekli smakowite „jackowskie podkówki”. Uczestniczyli we Mszy św. 
Ciekawym punktem było spotkanie z leśnikiem, który bardzo interesująco opowiadał o tajemnicach lasu i jego mieszkańców. Na pamiątkę II Dnia Patrona dzieci wraz z panią od biologii i panem leśnikiem posadziły lipę na terenie przy szkole. 
Nie zabrakło niespodzianki. Znów tajemnicza postać wypełniła klasę kolorowymi balonami. Dzieci z wielką radością wypuściły je w górę, aby poleciały prosto do Patrona Szkoły. 
Do zorganizowania tego dnia przyczynili się wszyscy nauczyciele szkoły, szczególnie panie Renata Skura i Barbara Pawlak. 
Przypomnijmy: „Niedziela 24 czerwca 2018 r. był to wyjątkowy dzień w historii Szkoły Podstawowej w Jackowie Górnym. Właśnie w tym dniu w obecności Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego, pana europosla Jarosława Kalinowskiego, pana wójta Andrzeja Żołyńskiego i innych ważnych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców Szkole nadano imię św. Stanisława Kostki oraz przekazano sztandar poświęcony podczas uroczystej Mszy św.” („Zwiastun”).
Św. Stanisław Kostka, młody jezuita, który żył w XVI wieku (urodził się w 1550 r. w Rostkowie k. Płocka, zmarł w 1568 roku w Rzymie), jest patronem dzieci i młodzieży polskiej. Jego święto obchodzone jest 18 września.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość