SOMIANKA: Pobili rekord ubiegłego roku (foto)

Powiat

SOMIANKA: Pobili rekord ubiegłego roku (foto)

17.01.2020
autor: Elżbieta Szczuka
23.578,15 zł zebrano w gminie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To prawie 4,5 tys. zł więcej niż rok temu. Finał WOŚP 2020 odbył się, tradycyjnie, w szkole w Jackowie Górnym. Pieniądze zbierano na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. 
 
Szefową WOŚP w gminie od wielu lat jest Teresa Pawlak, od dwóch lat dyrektorka jackowskiej szkoły. W tej szkole tradycyjnie odbył się 28. Finał WOŚP. Tradycyjnie poprzedził go występ artystów Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi. W tym roku zaśpiewali sami panowie: Andrzej Jurkiewicz, Andrzej Niemierowicz i Kazimierz Kowalski, akompaniowała im Ewa Szpakowska. Publiczność usłyszała arie: Jontka z opery „Halka” Stanisława Moniuszki, Miecznika ze „Strasznego dworu” oraz „Non piu andrai farfallone amoroso” z „Wesela Figara” W.A. Mozarta.
Licytację na rzecz WOŚP od kilkunastu lat prowadzą Kazimierz Kowalski i Jarosław Kalinowski, europoseł, mieszkaniec Jackowa Górnego. Do wylicytowania były przedmioty od WOŚP, ale też od darczyńców z terenu gminy, np. kosze z produktami spożywczymi od pp. Rucińskich i Barbary Polak (przekazała też voucher na dwudniowy pobyt dwóch osób w gospodarstwie agroturystycznym „Dom nad Wierzbami”), nalewki od Janusza Turka i Jarosława Kalinowskiego, artykuły gospodarstwa domowego od Urzędu Gminy (w sumie ok. 50 przedmiotów). 
Od wielu lat złote serduszka na licytację przekazuje Stanisław Świadkowski, w tym roku złote serduszko, w imieniu dwuletniej wnuczki (w dniu urodzenia ważyła 690 gramów), podarowali też pp. Rucińscy. Duże przebicia miały gadżety WOŚP.
Ostatecznie z licytacji zebrano 6.700 zł (o 1.125 zł więcej niż w 2019). Świetny wynik osiągnęli wolontariusze. Pieniądze do puszek zbierali uczniowie z Somianki (op. Beata Wojtkowska), Woli Mystkowskiej (op. Dorota Popławska) i Jackowa Górnego – zebrali 16.878,15 zł (rok temu 13.558 zł). W sumie w gminie zebrano dla WOŚP 23 578,15 zł.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość