SOMIANKA: Panie z sześciu kół gospodyń uczyły się wyplatania z wikliny (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Panie z sześciu kół gospodyń uczyły się wyplatania z wikliny (FOTO)

12.12.2022
autor:
Trudnej sztuki wyplatania z wikliny i brzozy panie z sześciu kół gospodyń wiejskich uczyły się na warsztatach zorganizowanych przez KGW w Somiance.
 
Warsztaty odbyły się w remizie OSP w Somiance, w ramach projektu Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Zostały zorganizowane przez KGW w Somiance, przy współpracy pięciu innych kół gospodyń wiejskich: w Nowych Wypychach, Skorkach, Leszczydole Starym, Leszczydole-Podwielątkach oraz „Somianeczki”.
Wspólne warsztaty to wspaniały czas, integracja i zdobywanie nowych umiejętności. W przerwie między zajęciami - rozmowy, kawa, herbata i coś słodkiego. Pan instruktor, Wiesław Kuskowski z Ostrołęki to dobry fachowiec i praktyk. Panie poznały tajniki wicia z wikliny i brzozy, a - jak podkreślały - nie jest to wcale łatwe. Tym zdolniejszym udało się zrobić coś zarówno dla siebie, jak i swojego KGW.
Jeśli będzie taka możliwość, będziemy starały się popraktykować jeszcze na wspólnych warsztatach. Tymczasem dziękujemy wszystkim paniom i odwiedzającym nas gospodyniom za mile spędzony czas. 
Przewodniczący KGW w Somiance
Anna Puchalska
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: W budżecie obywatelskim zagłosuj na pikniki ekologiczne

DŁUGOSIODŁO: W budżecie obywatelskim zagłosuj na pikniki ekologiczne

W Budżecie Obywatelskim Mazowsza można głosować na projekt Pikniki ekologiczne dla mieszkańców Gminy Długosiodło.
zobacz więcej
Wyniki wyborów w gminach powiatu wyszkowskiego

Wyniki wyborów w gminach powiatu wyszkowskiego

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało we wszystkich gminach powiatu wyszkowskiego, ponad 50% uzyskując w gminach wiejskich, poniżej – w gminie Wyszków. W czterech gminach drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska (największe poparcie uzyskując w mieście), w dwóch – Konfederacja.
Najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Rząśnik, najniższą – gminie Długosiodło.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku (FOTO)

ZABRODZIE: Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku (FOTO)

W sobotę 25 maja druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku świętowali 60-lecie swojej jednostki. Były odznaczenia, wyróżnienia, strażacki poczęstunek. Uroczystość na kwadrans przerwał silny deszcz, ale potem wszystko odbywało się zgodnie z planem.Jest to dla nas niezwykle ważne wydarzenie, które celebruje zarówno nasze bogate dziedzictwo, jak i niezłomną determinację oraz poświęcenie wszystkich, którzy w ciągu tych lat oddali swe serca dla dobra społeczności – podkreślił dh Adrian Urbaniak, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Rowerem do historii (FOTO)

RZĄŚNIK: Rowerem do historii (FOTO)

Rower - pojazd tak popularny, że nie wydaje się niczym nadzwyczajnym. Od XIX w. przeszedł jednak niesamowitą ewolucję, a wynalazcy dwoili się i troili, by z „maszyny do biegania” uczynić pojazd łatwy w użytkowaniu, praktyczny i bezpieczny. Początki roweru łatwe nie były, o czym mogli przekonać się uczestnicy pikniku rodzinnego „Rowerem do historii”, na który 2 czerwca zaprosiła Gmina Rząśnik. Przejechać się bicyklem - to fajna przygoda.
zobacz więcej