SOMIANKA: Panie z sześciu kół gospodyń uczyły się wyplatania z wikliny (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Panie z sześciu kół gospodyń uczyły się wyplatania z wikliny (FOTO)

12.12.2022
autor:
Trudnej sztuki wyplatania z wikliny i brzozy panie z sześciu kół gospodyń wiejskich uczyły się na warsztatach zorganizowanych przez KGW w Somiance.
 
Warsztaty odbyły się w remizie OSP w Somiance, w ramach projektu Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Zostały zorganizowane przez KGW w Somiance, przy współpracy pięciu innych kół gospodyń wiejskich: w Nowych Wypychach, Skorkach, Leszczydole Starym, Leszczydole-Podwielątkach oraz „Somianeczki”.
Wspólne warsztaty to wspaniały czas, integracja i zdobywanie nowych umiejętności. W przerwie między zajęciami - rozmowy, kawa, herbata i coś słodkiego. Pan instruktor, Wiesław Kuskowski z Ostrołęki to dobry fachowiec i praktyk. Panie poznały tajniki wicia z wikliny i brzozy, a - jak podkreślały - nie jest to wcale łatwe. Tym zdolniejszym udało się zrobić coś zarówno dla siebie, jak i swojego KGW.
Jeśli będzie taka możliwość, będziemy starały się popraktykować jeszcze na wspólnych warsztatach. Tymczasem dziękujemy wszystkim paniom i odwiedzającym nas gospodyniom za mile spędzony czas. 
Przewodniczący KGW w Somiance
Anna Puchalska
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość