SOMIANKA: Najlepsi matematycy w gminie (foto)

Powiat

SOMIANKA: Najlepsi matematycy w gminie (foto)

24.03.2017
autor: Opr. EB
Gminny konkurs matematyczny odbył 17 marca w Zespole Szkół  w Somiance. Rywalizowały dwuosobowe reprezentacje klas I, II i III dwóch gminnych gimnazjów, w Somiance i Woli Mystkowskiej.  Pierwsze miejsca w każdym z poziomów klas zajęli uczniowie ZS w Woli Mystkowskiej. 
Celem konkursu jest rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia i poprawnego formułowania wniosków. Uczniowie pracowali nad rozwiązaniem otrzymanych zestawów zadań w dwuosobowych grupach.   
Najlepiej sobie z tym poradzili: kl. I – Magda Chmiel i Mateusz Dylak, kl. II – Hubert Ślubowski i Kuba Kamiński, kl. III – Aleksandra Kalinowska i Maciej Witkowski; wszyscy są uczniami ZS w Woli Mystkowskiej 
ZS w Somiance reprezentowali: kl. I – Szymon Szczesny i Kacper Zagumny, kl. II – Monika Kowalczyk i Kacper Piątek, kl. III – Patrycja Ferens i Weronika Szczesna.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez wójta Andrzeja Żołyńskiego. – Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział – mówią organizatorzy. Konkurs przygotowała Katarzyna Krysiak.
 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość