SOMIANKA: Nabór na bezpłatny kurs prawa jazdy kategorii C

Powiat

SOMIANKA: Nabór na bezpłatny kurs prawa jazdy kategorii C

11.07.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od 25 do 29 lipca mieszkańcy gminy Somianka będą mogli wziąć udział w naborze na bezpłatny kurs prawa jazdy kategorii C. Zgłoszenia będą przyjmowane w wyszkowskim Starostwie Powiatowym.
 
Kurs zostanie zorganizowany w ramach projektu „Aktywizacja mieszkańców gminy Somianka poprzez organizację kursu prawo jazdy kat. C” współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt skierowany jest do grup defaworyzowanych zamieszkałych na obszarze gminy Somianka. Grupa defaworyzowana wg Strategii Rozwoju Lokalnego LGD Zalew Zegrzyński to: bezrobotni, osoby ubogie (korzystające z pomocy GOPS) i niepełnosprawne (problemy: wykluczenie ekonomiczne i społeczne, świadoma lub nieświadoma dyskryminacja), dzieci, młodzież do 35. roku życia (ograniczone możliwości kształcenia i rozwoju osobistego poza ośrodkami gminnymi), osoby w wieku 50+, kobiety (problemy: rosnące wykluczenie zawodowe i społeczne).
Zgłoszenia należy dostarczyć osobiście do starostwa (pokój nr 4), za pośrednictwem poczty tradycyjnej, kurierem (decyduje data wpływu do urzędu) od 25 lipca od godz. 8 do 29 lipca do godz. 16. Dodatkowe informacje, tel. 29-74-359-04.
Regulamin naboru i kartę zgłoszenia już teraz można pobrać ze strony internetowej Urzędu Gminy Somianka.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Uroczystości patriotyczne w Porębie

BRAŃSZCZYK: Uroczystości patriotyczne w Porębie

Uroczystości związane z 82. rocznicą pobytu mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Porębie w tym roku zaplanowano na dwa dni, na najbliższy weekend. Nowością będzie  przejazd pojazdów militarnych i zabytkowych szlakiem Hubala. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Stan alarmowy dla Młynarzy i Słopska (foto)

ZABRODZIE: Stan alarmowy dla Młynarzy i Słopska (foto)

W niedzielę 26 lutego od godziny 8.10, w związku z przekroczeniem stanu alarmowego na rzece Bug oraz wysokim stanie wody w rzece Fiszor, wójt wprowadził stan alarmu przeciwpowodziowego dla sołectw Młynarze i Słopsk.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Pięciu wójtów przez 30 lat (foto)

ZABRODZIE: Pięciu wójtów przez 30 lat (foto)

27 maja obchodziliśmy 30-lecie istnienia samorządu terytorialnego. „Wszystkim przyczyniającym się do propagowania idei samorządności i rozwoju Gminy Zabrodzie: radnym, sołtysom, pracownikom samorządowym (...) pragniemy złożyć serdeczne podziękowania” – napisali  na stronie internetowej gminy wójt Krzysztof Jezierski i przewodnicząca rady Sylwia Marciszewska. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Naszej niepodległości stulecie (foto)(wideo)

RZĄŚNIK: Naszej niepodległości stulecie (foto)(wideo)

Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbywały się 9 i 11 listopada. W piątek zaprosiły na wieczornice szkoły w Porządziu i Komorowie. W niedzielę w kościele w Rząśniku, po Mszy św. w intencji Ojczyzny i punktualnie o 12.00, jak w całej Polsce,  odśpiewaniu hymnu narodowego, program „Niech niesie się po całym świecie, naszej niepodległości  stulecie” przedstawiła społeczność miejscowej szkoły. – Dzieci rzeczywiście wprowadziły nas w atmosferę patriotyczną – chwalił wójt. – To było bardzo piękne. Momentami cisnęły się łzy do oczu. 
zobacz więcej