SOMIANKA: Mieli wprowadzić się na Boże Narodzenie. Teraz zbierają na odbudowę spalonego domu (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Mieli wprowadzić się na Boże Narodzenie. Teraz zbierają na odbudowę spalonego domu (FOTO)

24.11.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. zrzutka.pl
Czteroosobowa rodzina z miejscowości Zdziebórz (gmina Somianka) odliczała dni do wprowadzenia się do remontowanego domu. Ich plany zniweczył pożar, który wybuchł w nocy z 23 na 24 listopada. W Internecie ruszyła właśnie zbiórka na odbudowę zniszczonego domostwa.
 
Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl, gdzie czytamy:
Karolina, Dawid i ich dwie małe córeczki - Celinka i Iga - to szczęśliwa rodzina. Dziś w nocy, 23/24 listopada ich świat się zawalił. Dom, do którego planowali się wprowadzić na Boże Narodzenie, spłonął i nadaje się do rozbiórki. Rodzina potrzebuje środków, żeby jak najszybciej móc rozpocząć prace nad nowym domem.
Spalony dom to budynek, który należał do dziadków Dawida, dom, gdzie spędził swoje dzieciństwo, dom pełen wspomnień. Postanowił zatem z żoną wyremontować go, przywrócić do dawnej świetności i zamieszkać z córeczkami.
Dawid dał się już poznać mieszkańcom gminy Somianka jako uczciwy i skrupulatny mechanik samochodowy, ponieważ od kilku lat prowadzi warsztat w Zdzieborzu. Zawsze można na nich liczyć.
Teraz rodzina liczy na wsparcie mieszkańców naszego powiatu. Aby pomóc, wejdź na zrzutka.pl.
WizjaMed NFZ - pomiędzy działami
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Będą koszone po 1 lipca

SOMIANKA: Będą koszone po 1 lipca

- Dlaczego nie są wykoszone pobocza na drodze w Woli Mystkowskiej? – chciałby wiedzieć nasz Czytelnik. – To nie tylko źle wygląda, ale stwarza zagrożenie dla uczestników ruchu.   – Będą wykoszone po 1 lipca – zapewnia starostwo.
zobacz więcej
SOMIANKA: W niedzielę kolędowanie i granie

SOMIANKA: W niedzielę kolędowanie i granie

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek odbędzie się w niedzielę 15 stycznia w szkole w Jackowie Górnym. Jak co roku imprezę wzbogacą swoją obecnością i śpiewem artyści Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi na czele z Kazimierzem Kowalskim. W drugiej części zostanie przeprowadzona licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra dla dzieci i seniorów.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dwunaste familijne pożegnanie lata (foto)

BRAŃSZCZYK: Dwunaste familijne pożegnanie lata (foto)

Mieszkańcy DPS w Brańszczyku oraz ich rodziny i zaprzyjaźnione DPS-y  uczestniczyli 14 września w dwunastym już „Familijnym Pożegnaniu Lata”. Na ich ubraniach można było dostrzec różne motywy kwiatowe. Nie bez przyczyny – mieszkańcy, którzy w tym roku odwiedzili ogród botaniczny, są już teraz pewni: - U nas jest piękniej. Nawet nasza trawa jest bardziej zielona. Nie mówiąc o kwiatach. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Od 10 lat pod skrzydłami księdza Jana (foto)

RZĄŚNIK: Od 10 lat pod skrzydłami księdza Jana (foto)

Społeczność Zespołu Szkół Publicznych w Rząśniku świętowała 10-lecie nadania szkole imienia ks. Jana Twardowskiego. – Taki dzień jak dzisiejszy to dobry moment na chwilę refleksji, wspomnień, ale i na spojrzenia w przyszłość. To właściwy czas na wyrażenie wdzięczności wszystkim ludziom dobrej woli, których wsparcie pozwala na dobre funkcjonowanie szkoły. Od kiedy rozpoczęliśmy naszą wędrówkę z patronem, stał się on wzorem, do którego się odwołujemy, który wskazuje kierunek, w jakim mamy zmierzać  - zauważyła dyrektor Katarzyna Abramczyk podczas jubileuszowej uroczystości, która odbyła się 30 maja.
zobacz więcej