SOMIANKA: Kwestowali i licytowali (foto)

Powiat

SOMIANKA: Kwestowali i licytowali (foto)

14.01.2019
autor: Elżbieta Borzymek
W gminie Somianka podczas XXVII Finału WOŚP, w niedzielę 13 stycznia, zebrano 18.860,20 zł. 26 wolontariuszy zebrało do puszek 13.485, 20 zł. Z licytacji, którą jak co roku poprowadzili europoseł Jarosław Kalinowski, mieszkaniec Jackowa Górnego i jego przyjaciel Kazimierz Kowalski, śpiewak operowy, uzyskano 5.375 zł.  
Licytowane były rzeczy podarowane przez mieszkańców oraz urząd gminy, a także gadżety WOŚP. 
– Trochę nas ubyło – zauważył Jarosław Kalinowski, bo rzeczywiście sporo osób wyszło, gdy został ogłoszony werdykt i wręczone nagrody laureatom Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, a artyści Opery Kameralnej w Łodzi zaczęli śpiewać ostatni utwór „Żegnajcie, przyjaciele”. – Zostali ci z najgorętszymi sercami.
Podczas licytacji najwyższe kwoty osiągnęły: złote serduszko, podarowane, ja co roku przez Zakład Jubilerski „Asik” – 300 zł (cena wywoławcza 150 zł), dwa obrazy, przedstawiające Jackowo Dolne (Jana Nowaka i Marka Strójwąsa), podarowane przez Barbarę Polak – po 500 zł (za cenę wywoławczą kupił je Jarosław Kalinowski), kosze z żywnością podarowane przez pp. Rucińskich – zakupione po 550 zł (500 zł) przez europosła i Kazimierza Kowalskiego.
Dużym zainteresowaniem licytujących cieszyły się gadżety WOŚP: budzik 200 zł (cena wywoławcza 30 zł), koszulki różnych rozmiarów – 200 zł (30 zł), 100 zł (50 zł), 100 zł (30 zł), 80 zł (30 zł), 50 zł (20 zł), 60 zł (25 zł), dziecięce body 80 zł (30 zł), dwa kalendarze po 30 zł (20 zł), torba 50 zł (30 zł), notes 80 zł (40 zł), magnes i breloczek 50 zł (10 zł), zestaw do sztucznego oddychania 20 zł, breloczek 20 zł (5 zł). Obrazek z widokiem Barcic poszedł za 150 zł (30 zł). Dobrą cenę – 100 zł (50 zł) uzyskały nalewki, dwie butelki żurawinowej i jedna z czerwonej porzeczki, podarowane przez Jarosława Kalinowskiego. Zakupiono wszystkie przedmioty AGD ufundowane i przekazane przez Urząd Gminy.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Mieszkańcy mają wielkie serca (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Mieszkańcy mają wielkie serca (FOTO)

Zebrana podczas weekendowej akcji charytatywnej dla Bartka Przychodzkiego kwota 30.411,47 zł zaskoczyła samych organizatorów. Podczas niedzielnego pikniku przez park w Długosiodle przewinęły się prawdziwe tłumy. W sobotę dla Bartka grali piłkarze i siatkarze.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Dla Michałka wygrali prawie 3 tysiące złotych (foto)

DŁUGOSIODŁO: Dla Michałka wygrali prawie 3 tysiące złotych (foto)

Do wielkiej akcji zbierania środków na leczenie małego Michałka Boguckiego, chorego na SMA typu 1, włączyli się piłkarze. Podczas sobotniego (17 października) turnieju charytatywnego w Starym Bosewie udało się zebrać 2.942 zł.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie

DŁUGOSIODŁO: Pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie

Rolnicy z Gminy Długosiodło ubiegający się o dopłaty bezpośrednie mogą skorzystać z pomocy pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego, który urzęduje w budynku Centrum Kultury.
zobacz więcej
SOMIANKA: Barwnie, smacznie, sympatycznie (foto)

SOMIANKA: Barwnie, smacznie, sympatycznie (foto)

Jubileuszowy, już dziesiąty, Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, który odbył się w sobotę 7 września, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Rynek w Popowie Kościelnym był zapełniony. 
Rywalizowało siedem sołectw z siedmiu gmin. Gminę Somianka reprezentowało sołectwo Somianka-Zaszosie, które zdobyło nie tylko I miejsce w kategorii prezentacja stoisk, ale też nagrodę publiczności. – Jeżeli publiczność nagrodziła, to najważniejsze – mówi w poniedziałek jeszcze pełna emocji i bardzo szczęśliwa, odbierająca mnóstwo gratulacji, sołtyska Elżbieta Grześkiewicz.
zobacz więcej