SOMIANKA: Idzie kolęda

Powiat

SOMIANKA: Idzie kolęda

28.01.2020
autor: opr. EB
Na ogłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury w Somiance konkurs plastyczny „Idzie kolęda od domu do domu” wpłynęło 37 kolorowych prac. Nagrody i dyplomy laureatom wręczył wójt Andrzej Żołyński podczas Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, 12 stycznia w szkole Jackowie Górnym. Najlepsze prace można było podziwiać na wystawie. 
 
Laureaci konkursu
• klasy „0”: I miejsce – Lena Wasik, Przedszkole „Słoneczko” w Somiance
• klasy I-III szkoły podstawowej: I miejsce – Alicja Reniewicz, Szkoła Podstawowa w Ulasku, II – Karol Wasik, Szkoła Podstawowa w Somiance, III – Julia Kuligowska, SP w Ulasku
• klasy IV-VI szkoły podstawowej: I miejsce – Maja Staniszewska, II – Joanna Turek, III – Natalia Kuligowska; wszyscy  SP w Ulasku
• klasy 7-8 szkoły podstawowej: I miejsce – Julia Kowalska, SP w Ulasku, II – Filip Gutowski, SP w Jackowie Górnym, III ex aequo – Kinga Kordowska, SP w Somiance i Grzegorz Grabik, Szkoła Podstawowa w Popowie Kościelnym
Wyróżnienia: Ewa Kłębek, SP w Somiance, Jakub Staniszewski, SP w Ulasku, Antonina Jenoch, Szymon Czyż, Liliana Ślubowska – Szkoła Podstawowa w Woli Mystkowskiej, Maria Wykowska-Geska.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: A kiedy dzień nadchodzi, idziemy na jagody (foto)

ZABRODZIE: A kiedy dzień nadchodzi, idziemy na jagody (foto)

Po raz drugi w Kicinach odbyły się „Jagodowe żniwa za brodem”, sympatyczna impreza promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, na której można było przyjemnie spędzić niedzielny czas. Były występy dzieci, konkursy, pokazy jazdy konnej, występy zespołów muzycznych. Największą publiczność przyciągnęła gwiazda wieczoru – zespół Enej.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Seniorzy mieszkający w Brańszczyku z wizytą u Pierwszej Damy (foto)

BRAŃSZCZYK: Seniorzy mieszkający w Brańszczyku z wizytą u Pierwszej Damy (foto)

W piątek (31 stycznia) Pałac Prezydencki odwiedzili seniorzy z Brańszczyka, których Para Prezydencka zaprosiła do Warszawy podczas ubiegłorocznego spotkania przy okazji pikniku charytatywnego „Pomagam z Radością”. – Mądrość i doświadczenie życiowe, jakimi Państwo dysponujecie są absolutnie nie do przecenienia – zapewniała Pierwsza Dama. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Skarpetki znikają. Tylko gdzie?

RZĄŚNIK: Skarpetki znikają. Tylko gdzie?

Gościem w przedszkolu w Porządziu 22 listopada była pani Marlena Stysiak, mama Zuzi i Amelki. Czytała dzieciom książkę Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.  
zobacz więcej
ZABRODZIE: Nigdy nie jest za późno na marzenia (foto)

ZABRODZIE: Nigdy nie jest za późno na marzenia (foto)

Złote wesele, panowie z szampanem pośpieszcie co tchu. O, przyjaciele, sukcesów, pomysłów życzymy wam stu. Życia tak wiele, radości i smutku nie skąpił nam świat. Złote wesele, tak szybko strzeliło 50 nam lat – z wigorem i poczuciem humoru, z którego słyną, śpiewali członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu (panie i panowie) podczas swojego uroczystego jubileuszu, 31 maja.
zobacz więcej