SOMIANKA: Godność kanonika otrzymał ks. Remigiusz (foto)

Powiat

SOMIANKA: Godność kanonika otrzymał ks. Remigiusz (foto)

07.01.2021
autor: Elżbieta Borzymek, fot. Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej
Ks. Remigiusz Stacherski, proboszcz parafii w Popowie Kościelnym, stary rok zamykał z tytułem honorowego obywatela gminy Somianka. Rok 2021 rozpoczął jako kanonik. 5 stycznia biskup płocki Piotr Libera nadał mu tę godność, którą honorowani są księża za szczególne zasługi dla Kościoła lokalnego.
 
Mszę św. w święto Trzech Króli w Sanktuarium Matki Nadziei wspólnie odprawili ks. Grzegorz Makowski oraz ks. Remigiusz. W modlitwie wiernych parafianie modlili się m.in. za swojego proboszcza, którego Biskup Płocki uhonorował godnością kanonika „za zaangażowanie w posługę w duszpasterstwie parafialnym, aby nadal z gorliwością służył Chrystusowi i Matce Nadziei”. 
- Jako nowy parafianin chciałbym nawiązać do tego, co usłyszeliśmy z ust wiernych – mówił ks. Grzegorz – wyrazić od siebie i pośrednio w imieniu Kościoła gratulacje ks. kanonikowi Remigiuszowi właśnie tego tytułu i wyróżnienia.
Do gratulacji przyłączyli się parafianie: - Składamy tobie z serca płynące życzenia obfitych łask Ducha św. w pracy duszpasterskiej, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz Świętych Patronów, nieustającego zapału w realizacji powołania na rzecz Wspólnoty Kościoła Świętego. Niech świadectwo twojego życia, drogi Księże Remigiuszu, pociąga innych ku Chrystusowie.
Wręczyli ks. Remigiuszowi piękny bukiet róż i zaśpiewali chóralnie „ Życzymy, życzymy”. 
- Bardzo dziękuję za wszelkie życzenia i za współpracę – z uśmiechem zwrócił się do swoich parafian nowo mianowany ksiądz kanonik. – Życzę wszystkim zdrowia i pokoju serca.
Odniósł się też do słów ks. Grzegorza, który 1 stycznia został dyrektorem Ośrodka Caritas w Popowie: -  Ks. Grzegorz powiedział, że jest naszym nowym parafianinem, pięknie się zachował. Ma wiele darów Dzisiaj przekonaliśmy się, że pięknie mówi i pięknie śpiewa, a resztę będziemy odkrywali. Życzymy dobrej, owocnej pracy.
To był niezwykły dzień w życiu parafii także dlatego, że przed Mszą św. młodzi parafianie  wystawili (po raz drugi, premiera 28 grudnia) jasełka, przygotowane dzięki pomocy rodziców i pod kierunkiem pań Marty i Agnieszki. Natomiast uwieńczeniem całości był samochodowy Orszak Trzech Króli, który wyruszył zaraz po Mszy św. Przewodzili orszakowi ks. Grzegorz i ks. Remigiusz, zaraz za nimi jechali strażacy z Popowa, Barcic, Gąsiorowa i Somianki oraz parafianie. Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwała także policja.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość