SOMIANKA: Gmina zajmie się drogami powiatowymi

Powiat

SOMIANKA: Gmina zajmie się drogami powiatowymi

12.03.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na przejęcie od powiatu w 2019 r. bieżącego utrzymania dróg powiatowych na terenie gminy Somianka. 
 
- Przez kilka lat gmina nie przejmowała utrzymania dróg powiatowych leżących na jej terenie – przypomniał wójt Andrzej Żołyński. 
Starosta Jerzy Żukowski zwrócił się z prośbą o przyjęcie tego zadania, argumentował, że wszystkie gminy się tego podejmą. Okazało się, że jednak gmina Wyszków zrezygnowała.
- Ja jednak będę rekomendował państwu tę uchwałę do podjęcia – zwrócił się do radnych na sesji 4 marca wójt – z racji, że to jest początek kadencji nowego zarządu i prosili, żeby taką współpracę podjąć. 
Powiat przekaże na ten cel 25.676 zł. Ze względu niewielkie środki, wójt zapowiedział: – Bieżące utrzymanie będzie się sprowadzało głównie do wykaszania, ale też zbierania śmieci z pasów drogowych. Ewentualnie, jeśli będzie taka potrzeba, również usuwania zakrzaczeń z rowów.
Ocenił, że potrzeby w tym zakresie są „2-3, a nawet 4 razy wyższe od tego, jakie możliwości finansowe powiat oferuje”. 
- Jednak propozycja współpracy na ten rok jest – podsumował. – Zobaczymy, co po tym roku będzie się działo. Po tym roku państwo – zwrócił się do radnych – będziecie widzieli, czy warto brać to utrzymanie, czy nie.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość