SOMIANKA: Ferie w szkołach

Powiat

SOMIANKA: Ferie w szkołach

13.01.2021
autor: Opr. EB
Szkoły zaprosiły podczas ferii uczniów klas I-IV na trzydniowe zajęcia.  W pierwszym tygodniu półkolonie odbyły się w szkołach w Somiance i Woli Mystkowksiej, w drugim tygodniu – w Ulasku. 
 

Somianka: W świątecznym nastroju

W Szkole Podstawowej w Somiance półkolonie odbywały się w dniach 4,5 i 7 stycznia.  
Staraliśmy się, aby ten czas był bardzo miło wspominany przez dzieci. Podczas kreatywnych zajęć nie było czasu na nudę! W pierwszym dniu odbyły się zajęcia sportowe i plastyczne. Pani Emilka nauczyła nas, jak masę solną zamienić w przepiękne świeczniki. Drugiego dnia warsztaty decoupage poprowadziły panie z Gminnego Ośrodka Kultury. Pod czujnym okiem pań Bożenki i Klaudii zwykła pudełka przemieniały się w piękne szkatułki na nasze skarby. Nie zabrakło także zabaw ruchowych w hali sportowej, a film o Ziemi bardzo nas wzruszył. 
Pobyt na półkoloniach uatrakcyjniły zajęcia kulinarne. Przy okazji utrwalaliśmy zasady higieny, które muszą być przestrzegane przy przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. Samodzielnie przygotowane pizze smakowały wybornie. 
Podczas spotkania z paniami policjantkami dzieci utrwaliliśmy zasady poruszania się po drodze oraz zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. 
Największą niespodzianką były paczki ze słodyczami ufundowane przez Gminę Somianka i pamiątkowe dyplomy. 

Wola Mystkowska: Szkatułki szczęścia i szkatułki pyszności

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej półkolonie również odbywały się 4, 5 i 7 stycznia, w 3 grupach liczących do 12 osób. 
Staraliśmy się, aby czas spędzony w szkole podczas ferii dzieci miło wspominały. W pierwszym dniu zaplanowaliśmy zajęcia plastyczne. Dzieciaki pod okiem pań Bożenki i Klaudii z GOK-u przygotowywały szkatułkę szczęścia na swoje skarby. Niezbędnymi okazały się zajęcia sportowe. Drugi dzień rozpoczął się od zajęć kulinarnych. Tym razem do szkatułek pyszności trafiły zdrowe, kolorowe i własnoręcznie przygotowane kanapki oraz pyszne ciasteczka z czekoladą. Apetyt i dobry humor dopisywał każdemu dziecku. Trzeciego dnia czekały na nie sportowe zadania – wyzwania. Oprócz udziału w różnorodnych wyścigach drużynowych, rozegrano mecze piłkarskie, były też rzuty do kosza. Po odpoczynku przystąpiono do innego rodzaju gier – koła fortuny, kalamburów i innych planszówek. 
Podczas spotkanie z paniami z policji dzieci utrwaliły sobie zasady poruszania się po drodze oraz bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. 
Miłą niespodzianką były paczki słodyczy ufundowane przez Gminę Somianka i pamiątkowe dyplomy.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość