SOMIANKA: Dożynkowe konkursy dla smakoszy nalewek i ciast

Powiat

SOMIANKA: Dożynkowe konkursy dla smakoszy nalewek i ciast

10.08.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. GOK Somianka
Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zachęca do udziału w konkursach na najlepszą nalewkę i najsmaczniejsze tradycyjne ciasto, które zostaną przeprowadzone podczas dożynek.
 
Przypomnijmy, że tegoroczne dożynki w Popowie Kościelnym będą wyjątkowo uroczyste, bo i gminy Somianka, i Diecezji Płockiej. Planowane są na niedzielę 21 sierpnia.
W programie wydarzenia, jak w latach poprzednich, są konkursy „Nalewka tradycyjna” oraz ciasto tradycyjne ,,Ciasta z przepisów babuni”. Do uczestnictwa w konkursach GOK zaprasza mieszkańców sołectw gminy Somianka. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie ośrodka do 16 sierpnia godz. 16. Na stronach internetowych gminy można znaleźć regulaminy konkursów, z którymi warto zapoznać się przed zgłoszeniem.
Bliższych informacji udzielają pracownicy GOK, tel. 29-74-187-60.
Przypomnijmy, że dożynki rozpocznie, o godz. 11, Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem biskupa Piotra Libery. Dwie godziny później odbędzie się ceremoniał dożynkowy, zaplanowane są również okolicznościowe wystąpienia. 
O godz. 13.45 - koncertem Ludowego Zespołu Artystycznego „Promni” rozpocznie się część rozrywkowa. 
O godz. 14.15 przewidziane jest wręczenie przez firmę „Mleks” nagród dla najlepszych producentów mleka, o godz. 14.30 - rozstrzygnięcie konkursów na tradycyjną nalewkę i ciasto.
Godz. 15 - występ zespołu La TIA, godz. 18 - gwiazda wieczoru Jorrgus, godz. 19 - zespół Fenix, godz. 20 - zespół Mateeo.
Na dożynki zapraszają: Administrator Apostolski Diecezji Płockiej, Wójt i Rada Gminy Somianka, Starostowie Dożynek oraz Proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Popowie Kościelnym.
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość