SOMIANKA: (Do)wolność czytania (foto)

Powiat

SOMIANKA: (Do)wolność czytania (foto)

23.05.2018
autor: org., opr. red.
- pod takim hasłem w dniach 8-15 maja był obchodzony XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W bibliotece w GOK z tej okazji odbyły się warsztaty oraz lekcja biblioteczna dla przedszkolaków. 
 
Tydzień bibliotek ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza, a także zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. 
W Somiance rozpoczął się od warsztatów „(Do)Wolność czytania: dowolność wykonania”, podczas których dzieci wykonywały dla siebie lub dla bliskiej osoby zakładki do książki. - Mieliśmy również przyjemność gościć na lekcji bibliotecznej grupę „Bystrzaków” z Niepublicznego Przedszkola w Somiance – relacjonują organizatorzy. – Pani Dorota Groszkiewicz opowiedziała dzieciom o pracy bibliotekarza. Starała się wyjaśnić, dlaczego tak ważne jest czytanie książek i gorąco zachęcała do czytania od najmłodszych lat. Pokazała najciekawsze książeczki, które biblioteka posiada w swoim księgozbiorze oraz odpowiedziała na pytania zadane przez dzieci. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak własnoręcznie wykonał zakładkę do książki. Oprócz tego w czwartkowe popołudnie, nazwane „Księga zabaw w plenerze”, dzieci wesoło spędziły czas na czytaniu połączonym z zabawami z chustą Klanzy. 
Biblioteka zaprasza wszystkich mieszkańców gminy, którzy jeszcze nie są jej czytelnikami, do odwiedzenia biblioteki w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance oraz Filii Bibliotecznej w Popowie Kościelnym.
We wtorek 22 maja o godz. 9.00 lub 10.00 do GOK w Somiance zaprasza przedszkolaków i uczniów kl. I-II na spektakl teatralny „Opowieści z teczki profesora Książeczki” w wykonaniu artystów z Teatru „Maska” z Krakowa.
 
 
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość