SOMIANKA: Dofinansowanie na halę i autobus

Powiat

SOMIANKA: Dofinansowanie na halę i autobus

07.04.2021
autor: Elżbieta Borzymek
Gmina Somianka otrzymała dofinansowania w wysokości 94.563 zł na zadanie pn. „Remont dachu Hali Sportowej  przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Somiance”.  
 
Wartość zadania zamyka się kwotą 157.605 zł. Zadanie zostało dofinansowane w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowiec-
kiego kwotą 94.563 zł.
 
Gmina, dzięki środkom PFRON uzyskanych w ramach „Programu wyrównywanie różnic między regionami III”, zakupiła nowy autobus (19+1, w tym 2 miejsca dla wózków inwalidzkich) przystosowany do przewozu osób z niesprawnościami (na fot.). To samochód marki Iveco model Daly 65C18HV, rok produkcji 2020. Koszt zadania – 292.703,10 zł, w tym dofinansowanie – 165.782 zł.
UG Somianka
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Narodowe Czytanie w Zabrodziu...

ZABRODZIE: Narodowe Czytanie w Zabrodziu...

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zabrodziu po raz pierwszy przystąpiła do  ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. 10 września do wspólnego czytania włączyli się uczniowie klas VI, VII i VIII. Czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w oryginalnej wersji, a także wiersze z Antologii Niepodległości, przygotowanej specjalnie z okazji 100-lecia niepodległości Polski. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Przyjazna, kolorowa i otwarta na nowe (foto)

BRAŃSZCZYK: Przyjazna, kolorowa i otwarta na nowe (foto)

18 maja 2019 r. pięknie zapisał się w historii szkoły w Białymłocie. Nie tylko z racji Święta Szkoły, obchodzonego 18 maja w rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II, ale też wspaniałego jubileuszu – 100-lecia edukacji w Białymbocie. W ciągu wieku szkołę ukończyło ok. 1458 absolwentów (ich nazwiska zajęły całą ścianę hali sortowej), a uczyło 136 nauczycieli.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

Piknikiem rodzinnym „Wesołe Lato” zainaugurowała w niedzielę 31 lipca swoje istnienie świetlica wiejska w Wielątkach Nowych. Zaadaptowane  w budynku byłej szkoły pomieszczenia i odnowione przez gminę poświęcił ks. proboszcz Tadeusz Suchta. – Mieszkańcom tej świetlicy gratuluję – zwrócił się do obecnych. – Taka świetlica potrzebna jest w każdej wsi. – Myślę, że ta świetlica powinna wszystkich zjednoczyć, połączyć – dodał wójt Paweł Kołodziejski. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” – powiedział Monteskiusz. Nigdy nie zawiodą, nie odrzucą, nie wyśmieją. Towarzyszą nam we wszystkich momentach naszego życia. Bardzo często niosą pociechę, pozwalają, choć na chwilę, oderwać się od rzeczywistości, która czasami tak bardzo daje nam w kość. Nie przekonamy się jednak o tym nigdy, stroniąc od czytania. Mieszkańców naszej gminy próbowali przekonać o tym uczniowie wszystkich szkół oraz przedszkoli, paradując w poniedziałek ulicami Długosiodła.
zobacz więcej