SOMIANKA: Czas harców i nowych znajomości

Powiat

SOMIANKA: Czas harców i nowych znajomości

19.07.2021
autor: GOK Somianka
Za nami tydzień atrakcji, spotkań i wyjazdów podczas półkolonii, w których wzięło udział 45 dzieciaków w wieku 7-16 lat. Uczestnicy zapamiętają ten czas wakacji jako okres harców, radosnej zabawy i zawierania nowych znajomości oraz rozsądnego korzystania z atrakcji. Tak bogaty program mógł być zrealizowany dzięki wsparciu Gminy Somianka w kwocie 150 zł na każdego uczestnika półkolonii.
 
Koloniści już pierwszego dnia zapoznali się nie tylko z kolegami i koleżankami, ale również z wychowawczyniami oraz z zasadami uczestnictwa w półkoloniach. Uczestniczyli w zajęciach MADU, ozdabiając worki. Organizatorzy byli nastawione na aktywne spędzanie czasu, proponując: gry zespołowe, planszowe, zajęcia rękodzielnicze. W kolejnych dniach dzieciaki wyruszyły do Warszawy do kina oraz Hangaru 646. Gry, zabawy, zdrowa rywalizacja i uśmiech – tego nie zabrakło w Parku Rozrywki Julinek. Odwiedziliśmy również Warszawskie zoo oraz Muzeum Cosmos. Ostatni dzień spędziliśmy w parku linowym w Jachrance .
W programie półkolonii, oprócz atrakcji sportowo-rekreacyjnych, były również spotkania z policjantką. Udany wypoczynek to przede wszystkim bezpieczny – właśnie o właściwych zachowaniach i skutkach niebezpiecznych działań podczas profilaktycznej wizyty mówili nam zaproszeni goście.
Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom półkolonie sprawiły ogromną frajdę i uświadomiły, jak ważny w naszym życiu jest sport, w przeciwieństwie do coraz częstszego spędzania czasu przed komputerem, z telefonem lub tabletem w ręku!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość