SOMIANKA: Bardzo świąteczny Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Bardzo świąteczny Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek (FOTO)

10.01.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Świętem społeczności lokalnej był XXIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Ponieważ odbył się w niedzielę, salę gimnastyczną ZSP w Woli Mystkowskiej szczelnie wypełniły rodziny uczestników. Był czas nie tylko na wspólne kolędowanie, ale też rozmowy i integrację mieszkańców całej gminy.
 
Na widowni - przed piękną, świąteczną dekoracją - zasiedli również samorządowcy, nauczyciele, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych.
Uczniowie byli świetnie przygotowani, więc jury nie miało łatwego zadania. Cieszy, że w repertuarze znalazły się nie tylko współczesne pastorałki, ale i tradycyjne, znane kolędy. Oceny wykonań podjęli się: zastępczyni wójta Agnieszka Salwin, po. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Klaudia Zyskowska, proboszcz parafii w Woli Mystkowskiej ks. Tadeusz Suchta, proboszcz parafii w Popowie Kościelnym ks. Remigiusz Stacherski oraz organista parafii w Woli Mystkowskiej Paweł Andruszkiewicz.
 
W najmłodszej kategorii wiekowej, klas „0”-II zwyciężył duet z SP w Popowie Kościelnym: Małgorzata Szyszka i Antonina Russer, które zaśpiewały „Pastorałkę od serca do ucha”.
II miejsce zajął Łukasz Świercz z SP w Jackowie Górnym („W dzień Bożego Narodzenia”), III – Lena Krystman z ZSP w Somiance („Kołysanka dla Dzieciątka”).
W kategorii B, klas III-V gminę Somianka na przeglądzie powiatowym będzie reprezentowała Patrycja Piątek z ZSP w Somiance, która wykona „Pastorałkę prosto z nieba”.
II miejsce zajęli reprezentanci SP w Jackowie Górnym: Roksana Chalimoniuk, Mikołaj Kalinowski, Zuzanna Kołodziejak, Aleksandra Pawlak i Nikola Ziółkowska („Jezusa narodzonego dzisiaj witajmy”). III miejsce – Anna Kaczmarczyk, Katarzyna Wiaterska i Marika Szczerba z ZSP w Woli Mystkowskiej („Cicha noc”).
Wśród najstarszych uczniów, klas VI-VIII jury najwyżej oceniło duet z SP w Jackowie Górnym: Natalię Archacką i Alicję Świercz, które pięknie wykonały utwór „Płacze Jezus mały”.
II miejsce wyśpiewali uczniowie SP w Ulasku: Patrycja Jeż, Julia Rogulska, Amelia Łyczkowska, Aleksandra Szczesna i Oliwia Szczesna („Małe Betlejem”), III – Wanda Woronowicz z SP w Popowie Kościelnym („Oto o północy”).
 
Wszystkim uczestnikom występów pogratulował wójt Andrzej Żołyński; za zaangażowanie podziękował nauczycielom przygotowującym uczniów.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość