RZĄŚNIK: Złote i diamentowe gody (FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Złote i diamentowe gody (FOTO)

09.04.2024
autor: Elżbieta Szczuka
30 par z gminy Rząśnik, które świętowały złote gody, otrzymało przyznane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 
Uroczystość w dniu 4 kwietnia rozpoczęła się w samo południe w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Rząśniku Mszą św. w intencji małżeństw obchodzących jubileusz 50 i 60 lat pożycia małżeńskiego. Odprawił ją ks. proboszcz Robert Sulich. 
Część oficjalna tej podniosłej uroczystości odbyła się w domu weselnym Sonata, a prowadził ją Sławomir Pierzynowski, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśniku.
- Pięćdziesięciolecie małżeństwa to złote gody, okrągła rocznica, którą nie każde małżeństwo może się poszczycić. To dar i zaszczyt móc i umieć być z drugą osobą. To naprawdę trudne znosić kaprysy i dziwactwa życiowego partnera czy partnerki. Fundamentem, na którym zbudowaliście wasze związki była na pewno miłość. Pielęgnowaliście ją i dbaliście, by była silna i mogąca znieść wszystko – mówił prowadzący. - Pięćdziesiąt wspólnie przeżytych lat to wspaniały przykład do naśladowania dla waszych dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw.
Następnie małżonkowie złożyli sobie wzajemnie podziękowania i przyrzeczenia: W dniu naszych złotych godów wyrażam mojej żonie/mężowi serdeczne podziękowanie za okazaną mi miłość, przywiązanie i opiekę. Przyrzekam, że uczynię wszystko, by nasze małżeństwo było nadal szczęśliwe. 
Za przeżyte wspólnie 50 lat jubilatom podziękował wójt Paweł Kołodziejski: - Z racji bogatego życiowego doświadczenia i przykładu stawianego młodszym, cenimy szczególnie ludzi takich, jak wy; dojrzałych, doświadczonych. Jesteście, drodzy jubilaci, wzorem i autorytetem pod wieloma względami. Za trud i poświęcenie na pewno wdzięczne są wam dziś wasze dzieci. Władze samorządowe, by wyrazić uznanie dla całej społeczności, wystąpiły do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o odznaczenie was Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Pięknych jubileuszy 50 i 60 lat pożycia małżeńskiego pogratulował przybyłym starosta Wojciech Kozon. W imieniu społeczności powiatu wyszkowskiego życzył jubilatom wszystkiego, co najlepsze, a przede wszystkim zdrowia, radości z każdego wspólnie przeżytego dnia, spełnienia marzeń, dostatku. 
Medale od prezydenta wręczał jubilatom wójt, legitymacje, kwiaty i pamiątkowe statuetki przewodniczący rady gminy Grzegorz Gołębiewski i zastępca wójta Paweł Abramczyk, listy gratulacyjne starosta Wojciech Kozon.
Podniosła chwilę uczczono lampką szampana, było też grupowe zdjęcie. Następnie wszystkich zaproszono do stołów, na których serwowano smaczne jedzenie. Te piękne chwile umilała jubilatom i ich bliskim orkiestra, która grała i śpiewała (wspólnie z biesiadnikami) przeboje z czasów ich młodości.
 
50-lecie małżeństwa obchodzą
Halina i Jan Archaccy
Krystyna i Jan Archaccy,
Wiesława i Marian Bąkowie
Teresa i Stanisław Berescy
Danuta i Wiesław Blochowie,
Cecylia i Ryszard Borkowie
Irena i Zygmunt Borkowscy 
Teresa i Antoni Ćwikowie
Janina i Franciszek Decewiczowie
Halina i Ryszard Długołęccy
Halina i Zdzisław Dygowie
Wiesława i Kazimierz Fidelisowie
Halina i Jerzy Gaszczyńscy
Jadwiga i Jan Grzesiakowie 
Barbara i Jerzy Jasińscy
Teresa i Franciszek Kachlowie
Hanna i Kazimierz Kobiałkowie
Krystyna i Jerzy Kowalscy
Iwona i Wojciech Kwiatkowscy
Anna i Tadeusz Łukasiakowie
Alicja i Jerzy Melionowie
Halina i Józef Pakiełowie
Wiesława i Marian Pietraczykowie
Teresa i Henryk Prusowie
Cecylia i Henryk Prusinowscy
Maria i Jan Przygodzcy
Krystyna i Kazimierz Szymańscy
Teresa i Jan Wiśniewscy
Grażyna i Stanisław Zwalińscy
 
60-lecie małżeństwa
Zofia i Tadeusz Orłowscy
Zofia i Jan Kmiołkowie
Krystyna i Jan Przybyłowscy
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Kalendarz wydarzeń na 2024 rok

DŁUGOSIODŁO: Kalendarz wydarzeń na 2024 rok

Gmina Długosiodło zaplanowała główne wydarzenia kulturalne, patriotyczne i sportowe na 2024 r. Pierwszą dużą imprezą będzie czerwcowe Powitanie Lata, którego gwiazdą będzie popularny Zenek.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Radni i wójt rozpoczęli nową kadencję (FOTO)

ZABRODZIE: Radni i wójt rozpoczęli nową kadencję (FOTO)

We wtorek 7 maja o godz. 14.30 rozpoczęła się I sesja nowo wybranej Rady Gminy Zabrodzie na kadencję 2024-2029. Otworzył ją radny senior Marek Wasilewski. W piętnastoosobowej radzie jest 6 osób z poprzedniej kadencji, 9 osób zaczyna swoją pracą w radzie. Aż dwie trzecie nowej rady stanowią kobiety. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Władze złożyły ślubowanie. Konrad Wykowski nowym przewodniczącym rady (FOTO)

RZĄŚNIK: Władze złożyły ślubowanie. Konrad Wykowski nowym przewodniczącym rady (FOTO)

Niech to zaprzysiężenie będzie początkiem nowego rozdziału w historii naszej wspólnoty, Głęboko wierzę, że razem możemy uczynić naszą gminę jeszcze lepszym miejscem dla nas wszystkich – po złożeniu ślubowania powiedział nowy Wójt Gminy Rząśnik Marek Leszczyński. Na pierwszej sesji, która odbyła się 7 maja, radni wybrali nowego przewodniczącego Konrada Wykowskiego i wiceprzewodniczącą Marzenę Wielgolewską.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Powiatowy Dzień Strażaka i 100-lecie OSP w Porębie (FOTO)

BRAŃSZCZYK: Powiatowy Dzień Strażaka i 100-lecie OSP w Porębie (FOTO)

Pododdziały państwowej i ochotniczej straży pożarnej zgromadziły się w niedzielę 12 maja w Porębie na obchodach Powiatowego Dnia Strażaka. Była to szczególnie ważna uroczystość dla miejscowych strażaków, których jednostka świętuje w tym roku 100-lecie!
zobacz więcej