RZĄŚNIK: Złączeni w pięknej inicjatywie

Powiat

RZĄŚNIK: Złączeni w pięknej inicjatywie

25.11.2021
autor: SP Porządzie
„Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – powiedział A. de Saint-Exupery. Do tych słów dołączyli rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu i zainicjowali akcję zbierania funduszy na zakup metalowego serca, by dając „drugie życie” plastikowym nakrętkom, można było skutecznie pomagać potrzebującym, a przy tym podarować Ziemi szeroki uśmiech.
W dniach 7 i 12 października odbył się w szkole kiermasz tostów i gofrów. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a korzyści z niego płynące okazały się po stokroć większe, niż można było oczekiwać.
Trud, poświęcenie i czas rodziców zaangażowanych w akcję nie poszedł na marne. Fundusze uzyskane ze sprzedaży smakołyków oraz zrozumienie potrzeb przez indywidualnych darczyńców przyczyniły się do zrealizowania zamierzeń zainspirowanych przez rodziców. 
I tak oto zakupiono metalowe serce na zbieranie plastikowych nakrętek; serce, które nie tylko ozdabia przyszkolny plac, ale przede wszystkim każdego dnia przypomina, że można i warto pomagać. Wszystko stało się bardzo realne – wystarczyła odrobina chęci i szczypta dobrej woli. Akcja zbierania nakrętek od zawsze przynosi radość i daje siłę. Sprawia, że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z innym człowiekiem. 
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących. Uczą się wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii. Swoją postawą i zaangażowaniem udowadniają, że nie jest im obojętny los chorych, niepełnosprawnych i pokrzywdzonych.
Należy też pamiętać, że jednym z ważniejszych celów wychowawczych w Szkole Podstawowej w Porządziu jest kształtowanie wśród młodego pokolenia otwartości na potrzeby innych. Idąc zaś śladami patrona szkoły – ks. Jana Trzaskomy – staramy się wzbudzać postawy chrześcijańskie, przejawiające się troską o bliźniego i chęcią niesienia pomocy.
„Piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w uczynkach”.
Za szlachetne przedsięwzięcie, pomoc i piękne, otwarte na innych, serce wszystkim gorąco dziękujemy oraz zapraszamy do dalszej współpracy w czynieniu dobra.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Wynagrodzenie zastępcy wójta

BRAŃSZCZYK: Wynagrodzenie zastępcy wójta

Przypomnijmy, że 1 sierpnia stanowisko zastępcy wójta objęła Elżbieta Paziewska, którą z początkiem roku wójt Wiesław Przybylski powołał na stanowisko sekretarza gminy. Konkurs na sekretarza gminy będzie ogłoszony nie później niż w ciągu 3 miesięcy od daty zwolnienia stanowiska. Przez ten czas obowiązki sekretarza gminy będzie wykonywała zastępca wójta Elżbieta Paziewska. Jej wynagrodzenie wójt ustalił w wysokości 6.320 zł. Gdy była tylko sekretarzem, zarabiała 9.400 zł miesięcznie.
zobacz więcej
SOMIANKA: W gronie uczniowskiej braci (foto)

SOMIANKA: W gronie uczniowskiej braci (foto)

Uroczystym dniem dla szesnaściorga pierwszaków, ich rodziców i wychowawczyni Danuty Gałązki był 19 października 2017r. W tym dniu dzieci zostały włączone w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Somiance. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dożynki pojednania i zgody?

BRAŃSZCZYK: Dożynki pojednania i zgody?

Oklaskami zostały przyjęte słowa wójta, który głośno wyznał, przyjmując chleb od starostów dożynkowych: - Kiedy rozpoczynała się Msza św., to w moim sercu była intencja o zgodę i jedność w naszej gminie.
Być może dożynki, które odbyły się w niedzielę 23 sierpnia w Porębie, przejdą też do historii jako te, które zapoczątkowały nową tradycję – organizację podziękowania za plony po kolei w trzech parafiach gminy, a nie, jak było dotąd, tylko w Brańszczyku.  – Myślę, że jest to dobre rozwiązanie – uważa proboszcz parafii Poręba.
zobacz więcej
Na grzyby do Długosiodła

Na grzyby do Długosiodła

Gmina Długosiodło i Lasy Państwowe zapraszają 11 września na XIV Wielkie Grzybobranie.
zobacz więcej