RZĄŚNIK: Władze złożyły ślubowanie. Konrad Wykowski nowym przewodniczącym rady (FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Władze złożyły ślubowanie. Konrad Wykowski nowym przewodniczącym rady (FOTO)

08.05.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Niech to zaprzysiężenie będzie początkiem nowego rozdziału w historii naszej wspólnoty, Głęboko wierzę, że razem możemy uczynić naszą gminę jeszcze lepszym miejscem dla nas wszystkich – po złożeniu ślubowania powiedział nowy Wójt Gminy Rząśnik Marek Leszczyński. Na pierwszej sesji, która odbyła się 7 maja, radni wybrali nowego przewodniczącego Konrada Wykowskiego i wiceprzewodniczącą Marzenę Wielgolewską.
 
Uroczystą sesję inaugurującą kadencję 2024-2029 rozpoczęła radna najstarsza wiekiem Marianna Soliwoda. Przewodnicząca gminnej komisji wyborczej Paulina Lewandowska wręczyła radnym i nowemu wójtowi zaświadczenia o wyborze, po czym samorządowcy złożyli ślubowanie. Co ważne - w obecności ustępującego wójta Pawła Kołodziejskiego.
- Jestem głęboko zaszczycony, stojąc przed wami dzisiaj w dniu mojego zaprzysiężenia – po ślubowaniu podkreślił Wójt Gminy Rząśnik Marek Leszczyński. - Jako nowy wójt kładę ogromny nacisk na otwartość, uczciwość i zaangażowanie społeczne. Obiecuję być dostępny dla każdego mieszkańca, słuchać waszych opinii, współpracować z wami przy podejmowaniu kluczowych decyzji dotyczących naszej wspólnoty. Moja wizja naszej gminy opiera się na zasadzie, że każdy mieszkaniec ma prawo do godnego życia, edukacji, pracy i rozwoju. Aby była miejscem, gdzie każdy czuje się szanowany i doceniany, niezależnie od wieku, pochodzenia czy statusu społecznego. Jestem przekonany, że nasza gmina ma ogromny potencjał i możliwości. Razem możemy osiągnąć wiele i sprawić, że nasza wspólnota stanie się jeszcze lepszym miejscem do życia, pracy i rozwoju. Raz jeszcze dziękuję wszystkim za zaufanie i wsparcie. Jestem gotowy na tę odpowiedzialność i zobowiązuję się do pełnego oddania służbie naszej gminie. Niech to zaprzysiężenie będzie początkiem nowego rozdziału w historii naszej wspólnoty, Głęboko wierzę, że razem możemy uczynić naszą gminę jeszcze lepszym miejscem dla nas wszystkich.
W pierwszych głosowaniach wzięło udział 14, a nie 15 radnych, ponieważ na radnego wybrany został również Marek Leszczyński, ale jego mandat wygasł w związku z objęciem stanowiska wójta. W okręgu nr 1 wybory radnego odbędą się więc ponownie.
Ślubowanie złożyli: Kamil Piotrowski, Adam Kamiński, Aneta Szymocha, Marzena Anastazja Wielgolewska, Wojciech Adam Markowski, Zbigniew Stanisław Wierzchoń, Iwona Agnieszka Gałązka, Konrad Wykowski, Sławomir Stanisław Mróz, Grzegorz Jan Gołębiewski, Wiesław Stanisław Orłowski, Marianna Halina Soliwoda, Bożena Zawada, Piotr Leszczyński.
Na przewodniczącego zgłoszono dwóch kandydatów. Dotychczasowy przewodniczący Grzegorz Gołębiewski otrzymał 5 głosów, Konrad Wykowski – 9. - Postaram się państwa nie zawieźć, godnie reprezentować. Liczę na owocną współpracę – powiedział, dziękując za zaufanie.
W wyborach wiceprzewodniczącego rady zgłoszono tylko jedną kandydaturę - Marzeny Wielgolewskiej. Otrzymała 12 głosów. Podziękowała szczególnie mieszkańcom Komorowa, ponieważ dzięki ich głosom została radną.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość