RZĄŚNIK: W górę, wszystkie ręce w górę

Powiat

RZĄŚNIK: W górę, wszystkie ręce w górę

31.07.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Festyn rodzinny, zorganizowany przez gminę w niedzielę 29 lipca na forum spotkań w Rząśniku, zgromadził wiele osób i to nie tylko mieszkańców gminy. Na targowicy już od 16.30 wiele się działo, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Od 19.00 scenę opanowały zespoły disco polo. Przed barierkami miejsca zajęli ich wierni fani, którzy momentami chóralnie zastępowali wokalistów, bo tak świetnie znali słowa i melodię ich przebojów. 
 
Na scenę kolejno wchodziły zespoły: Skalars, Spontan, Dejw i Freaky Boys. Każdy z nich doskonale potrafił nawiązać kontakt z publicznością. Na rzucane ze sceny płytki każdego zespołu rzucała się gromada amatorów, wyrywali je sobie z rąk. Na scenę były zapraszane z widowni dziewczęta, których rywalizacja w tańcu kończyła się pokojowym remisem. Rywalizowały ze sobą też prawa i lewa strona widowni, w śpiewie i hałasie. Na prośbę zespołów wszystkie ręce wędrowały w górę, a potem w lewo, w prawo... Każdy z zespołów bisował. Spontan na cześć zmarłej dzień wcześniej Kory wykonał „Cykady na cykladach”. 
Szczególnie przyjęty był Dejw, zespół z Wyszkowa. Wokalista Dawid Kulesza pozdrowił swoich kolegów z klasy. Widownia nie żałowała mu oklasków, śpiewając razem z nim „Petardę”, „Dołeczki” czy „Malinowy smak”. W zespole grają (na perkusji) Łukasz Stankiwicz i (na gitarze) Bartek Arasimowicz.
Imprezę prowadził Sławomir Pierzynowski, dyrektor Gminnej Biblioteki, odpowiedzialny też za gminną kulturę.
Bezpieczna Przystań
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość