RZĄŚNIK: Tydzień Bibliotek dla najmłodszych czytelników (FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Tydzień Bibliotek dla najmłodszych czytelników (FOTO)

24.05.2023
autor: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśniku
W ramach ,,Tygodnia Bibliotek” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśniku odbyły się lekcje biblioteczne, na które w tym roku zaproszone zostały najmłodsze dzieci z terenu naszej gminy. Łącznie odwiedziło nas około 120 osób.
 
Temat rozpoczęliśmy od pogadanki o książce, zaletach i korzyściach z czytania, dbania o książki - by się nie zniszczyły, bibliotece i zasadach korzystania z niej przez najmłodszych i dorosłych. Wspólnym rozmowom nie było końca, gdyż dzieci chętnie dzieliły się z nami swoimi spostrzeżeniami. Zachęcaliśmy najmłodszych, by wraz z rodzicami zapisali się do naszej biblioteki i przy okazji odebrały wyprawkę z projektu „Mała książka – wielki człowiek”, w którym od kilku lat uczestniczymy.
Nasi goście zwiedzili również budynek Urzędu Gminy, gdyż biblioteka jest jednym z jego pomieszczeń. Na sali konferencyjnej poznały historię flagi z herbem naszej gminy i wcielili się w rolę radnych, zasiadając i debatując za stołem Rady Gminy Rząśnik. Na koniec spotkania każda z przybyłych grup odwiedziła pracowników sekretariatu i zastępcę wójta Pawła Abramczyka.
Zajęcia minęły nam szybko i w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że zaproponowana przez nas forma lekcji bibliotecznych była ciekawa i będziemy spotykać się częściej.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość