RZĄŚNIK: Tanecznym krokiem w kolejny semestr (FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Tanecznym krokiem w kolejny semestr (FOTO)

10.03.2023
autor: GBP w Rząśniku
Około setka dzieci podczas zimowych ferii wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminną Bibliotekę Publiczną w Rząśniku.
 
Oferta skierowana była do dzieci w dwóch przedziałach wiekowych: od 5-12 lat – zajęcia z klockami lego „Edukido” oraz od 8-14 lat – spotkania i zajęcia artystyczne. Dla młodszych uczestników w pierwszym tygodniu ferii zajęcia poprowadziła spółka Marcin Pęk Lidia Pęk s.c z Wyszkowa „Edukido”. W drugim tygodniu odbyły się zajęcia teatralne, które przez dwa dni prowadził Wojciech Kobiałka - aktor, animator kultury. Zorganizowaliśmy również dwudniowe zajęcia folklorystyczne, w których udział wzięła Teresa Włodarczyk – prezes Zespołu Ludowego „Kurpie Białe” z Rząśnika oraz Sylwester Chojnacki – artysta, muzyk ludowy. Dzieci miały możliwość zapoznania się z tworzeniem niezwykłych ozdób strojów ludowych, czyli haftem. Nie omieszkaliśmy skorzystać z okazji i tegoroczne ferie zakończyliśmy tańcami ludowymi – polką i polonezem, by tanecznym krokiem przywitać kolejny semestr nauki. Zajęcia taneczne prowadził dyrektor GBP w Rząśniku Sławomir Pierzynowski.
Ogólnie w zajęciach wzięło udział około 100 dzieci. Serdeczne podziękowania kierujemy do jednostki OSP w Rząśniku za udostępnienie świetlicy.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość