RZĄŚNIK: Tak się jeździ po leśnej ścieżce rowerowej single track (WIDEO, FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Tak się jeździ po leśnej ścieżce rowerowej single track (WIDEO, FOTO)

11.03.2023
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. i wideo: PM Bike Experts
Rząśnik może spodziewać się prawdziwego najazdu rowerzystów. Ledwo zakończyły się prace przy budowie leśnej ścieżki rowerowej typu single track, a gmina podpisała umowę na wykonanie toru rowerowego pumptrack.
 
Pętla single track w Rząśniku ma prawie 8,5 km, nasycona jest licznymi przeszkodami. W przypadku single tracka im trudniej, tym lepiej (na fot. i wideo). Przypomnijmy, że na budowę ścieżki gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 350 tys. zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Dofinansowane, w wysokości ponad 190 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Rząśnik pozyskał również na budowę toru pumptrack. Na zaprojektowanie i wybudowanie gmina podpisała umowę z firmą VeloProjekt z Warszawy na kwotę 375 tys. zł, z terminem wykonania deo 15 maja.
Pumptrack wielkości 180 mb ma powstać w Rząśniku, na gminnej działce przy stadionie. Będą mogli z niego korzystać nie tylko rowerzyści, ale też użytkownicy hulajnóg i deskorolek. Pumptracki, czyli rowerowe place zabaw,z dobywają coraz większą popularność na całym świecie. To bezpieczna zabawa na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy, pumptracki są przejezdne na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych, jak i dużych rowerów górskich.
 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość