RZĄŚNIK: Szczęśliwej drogi już czas… (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Szczęśliwej drogi już czas… (foto)

01.07.2019
autor: Szkoła Podstawowa w Porządziu
Po miesiącach wytężonej pracy, 19 czerwca 2019 r. nadszedł czas na upragniony wypoczynek – w Szkole Podstawowej  im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.
 
Dyr. Grażyna Prus przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości: sekretarza gminy Karola Kołakowskiego, ks. proboszcza Stefana Ceberka, Radę Rodziców. 
W sposób szczególny zwróciła się do tegorocznych absolwentów, uczniów klas VIII, podkreślając ich wkład w życie szkoły, życząc im, aby miło wspominali wspólnie spędzone lata. 
W część artystycznej wystąpili właśnie uczniowie kończący szkołę podstawową. W podniosłej atmosferze złożyli ślubowanie absolwentów, odbyła się też ceremonia  przekazania sztandaru szkoły. Absolwenci z sentymentem wspominali lata spędzone w murach szkoły.  Ich występ był podziękowaniem dla nauczycieli, wychowawcy i rodziców za pomoc, wsparcie i trud włożony w  ich nauczanie i wychowanie. Na zakończenie zaśpiewali dla swoich rodziców „100 lat”.
Miłą niespodziankę dla starszych kolegów przygotowali uczniowie klasy VII, którzy ich pożegnali.
Momentem wyczekiwanym jest wręczenie przez panią dyrektor i wychowawców nagród książkowych, dyplomów i świadectw z wyróżnieniem, na które zapracowali najbardziej ambitni uczniowie szkoły. Uhonorowano pucharami dwóch uczniów kl. VIII za wysokie osiągnięcia sportowe. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły i klasy. Rodzice uczniów, którzy uzyskali średnią 5,0 i powyżej otrzymali listy gratulacyjne.
W swoich wystąpieniach sekretarz gminy i pani dyrektor podsumowali miniony rok szkolny, przekazali uczniom życzenia udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby nabrali sił i energii na nadchodzące od września nowe wyzwania.
Przedstawiciele samorządu uczniowskiego podziękowali gronu pedagogicznemu za wszelkie dobro okazywane uczniom każdego dnia, ks. proboszczowi za modlitwę i wsparcie duchowe, zaś organowi prowadzącemu za wsparcie finansowe działań na rzecz uczniów. Ks. Stefan Ceberek udzielił wszystkim błogosławieństwa.
Na spotkaniach w klasach z wychowawcami jeszcze raz poruszona została tematyka bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość