RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

03.08.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Piknikiem rodzinnym „Wesołe Lato” zainaugurowała w niedzielę 31 lipca swoje istnienie świetlica wiejska w Wielątkach Nowych. Zaadaptowane  w budynku byłej szkoły pomieszczenia i odnowione przez gminę poświęcił ks. proboszcz Tadeusz Suchta. – Mieszkańcom tej świetlicy gratuluję – zwrócił się do obecnych. – Taka świetlica potrzebna jest w każdej wsi. – Myślę, że ta świetlica powinna wszystkich zjednoczyć, połączyć – dodał wójt Paweł Kołodziejski. 
Wójt Paweł Kołodziejski podziękował ks. proboszczowi za wyświęcenie świetlicy, a radnemu Zbigniewowi Wierzchoniowi za to, że święcenie zorganizował. Jak zauważył, do tej pory, nawet przy dużo większych inwestycjach, gmina nie robiła wyświęcenia. – Być może trzeba do tego wrócić – zapowiedział wójt.  
Już z plenerowej sceny uczestników pikniku powitał dyrektor Gminnej Biblioteki Sławomir Pierzynowsk. – To impreza dla państwa – podkreślił – żeby spędzić czas mile, rodzinnie. Spotkać się w piękne, słoneczne, jeszcze lipcowe popołudnie, z przyjaciółmi, znajomymi, potańczyć. Oderwać się od zmartwień dnia codziennego. Zachęcił do wspólnej zabawy i korzystania z przygotowanych atrakcji. Dla wszystkich uczestników była darmowa kiełbaska z grilla, a dla dzieci niezwykle przez nie lubiane „dmuchańce”. 
Wójt Paweł Kołodziejski oficjalnie otworzył imprezę. Przywitał uczestników, m.in. przewodniczącego rady, radnych, panie i panów sołtysów, ks. proboszcza. – Odnowienie tej świetlicy, to jest pewien symbol. Kiedyś ta szkoła była piękną szkoła – przypomniał. – Niestety, troszeczkę poróżniła mieszkańców ze względu na to, że część dzieciaków poszła do szkoły w innej gminie. W tej chwili już wróciły do naszych szkół – kontynuował. Może jeszcze jakieś niemile wspomnienia gdzieś są, więc myślę, że ta świetlica powinna wszystkich zjednoczyć, połączyć, żeby służyła państwu – zwrócił się do zebranych – do celów różnego rodzaju, i społecznych, i rodzinnych nawet, do wszelkich spotkań, które mają was integrować, łączyć, sprawiać przyjemność, dawać wypoczynek, relaks. Myślę, że to trafna inwestycja. Podziękował radnemu Wierzchoniowi oraz całej radzie za  wsparcie tej inwestycji, będącej jego pomysłem. Zapowiedział, że takie integracyjne spotkania w tej części gminy być może, że będą organizowane cyklicznie.
 
Wielopokoleniowo   
Zabawy, gry, konkursy z nagrodami dla dzieci, dorosłych oraz całych rodzin prowadziła pani Agnieszka. Już z pierwszym zadaniem,  układaniem ogromnych puzzli z postaciami z bajek Disneya, najmłodsi, dzięki dobrej współpracy i znajomości tematu, świetnie sobie poradzili.
- Za chwilą będą tańczyć wasi dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie – Sławomir Pierzynowski zwrócił się do roztańczonych pod sceną dzieci. 
- Posłuchajcie, szanowni państwo, dziś na tej scenie będą grali starsi – zapowiedziała prowadząca zespół ludowy seniorów „Kurpie Białe” Teresa Włodarczyk. – A wiecie sami, w tym wieku być artystą, niestety, nie jest lekko ani prosto. Ale jakoś dajemy sobie radę. Życzymy wam wesołej, wspaniałe zabawy. 
- I prosimy o brawa – dodał jeden z członków zespołu. 
Potem było jeszcze spotkanie z iluzjonistą, koncert zespołu cygańskiego „Tabor”, przejażdżki konne bryczką. Przez cały czas obecny był  ze swoją muzyką zespół „Cienki Bolek”. 
fot. Elżbieta Borzymek, Tomasz Głuchowski
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość