RZĄŚNIK: Spotkanie z Mikołajem

Powiat

RZĄŚNIK: Spotkanie z Mikołajem

08.12.2020
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Dla mieszkańców Ochudna to zakończenie 3-letniego projektu Seniorzy na start! W ramach programu seniorzy przygotowali inscenizację wierszy Jana Brzechwy. Mikołaj wręczył dzieciom niespodzianki – paczki z płytami DVD z nagraniem i słodycze.
 
W integracyjnym programie Seniorzy na Start!, finansowanym ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, oprócz Ochudna, uczestniczą też miejscowości Zabrodzie i Parole (gm. Nadarzyn). Realizatorem trzyletniego programu (lata 2018-2020) jest Towarzystwo Teatralne „Kurtyna”.
Przypomnijmy, po raz pierwszy uczestnicy projektu spotkali się we wrześniu 2018 r. na imprezie integracyjnej w Ochudnie. Dyskotekę poprowadziła 80-letnia DJ-ka Vika z klubu Hula Kula w Warszawie. Potem były m.in. wyjazd do teatru i wycieczka  do Baranowa Sandomierskiego.
Nad procesem integracji oraz rozwojem zainteresowań i świadomości społecznej seniorów czuwała grupa specjalistów z różnych dziedzin. M.in. to Piotr Deputowski – specjalista ds. cyberprzemocy, który tłumaczył, jak nie dać się oszukać domokrążcom sprzedającym garnki oraz nieuczciwym ludziom podającym się m.in. za listonosza, siostrę PCK czy członków rodziny. Psycholog Joanna Bielan poprowadziła zajęcia z asertywności oraz profilaktyki uzależnień. Nie zabrakło szkoleń z udzielania pierwszej pomocy, obsługi komputera i telefonu komórkowego. 
Cennym elementem były warsztaty teatralne i występy podczas imprez gminnych (w 2018 r.  to impreza świąteczna w Ochudnie i przedstawienie „Do szopy hej, pasterze; w 2019 – kolejne działania teatralne – kabaret na Dzień Ziemniaka, wycieczki, m.in. na spektakl „Trzeba zabić starszą panią” w  Och-Teatrze).
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość