RZĄŚNIK: Słoneczny Dzień Dziecka (FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Słoneczny Dzień Dziecka (FOTO)

15.06.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Zmiana terminu pikniku rodzinnego „Zaczarowany las” okazała się dobrą decyzją. W niedzielę 12 czerwca piękna pogoda sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu i z tej możliwości skorzystało wielu mieszkańców.
 
Przypomnijmy, że ze względu na niepokojące prognozy pogody i alerty ostrzegawcze, gmina Rząśnik zdecydowała się przełożyć piknik planowany na niedzielę 29 maja. Impreza przy urzędzie gminy odbyła się 12 czerwca.
Mnóstwo rodzin skorzystało z pięknej pogody. Dzieci chętnie brały udział w animacjach, zabawach i konursach prowadzonych przez kowbojów i indiankę, korzystały z dmuchańców. Wielką popularnością cieszył się basen z łódkami. Był też spektakl teatralny „Zaczarowany las Jasia i Małgosi” w wykonaniu aktorów Moniki Lecińskiej i Wojciecha Kobiałka.
Mieszkańcy chętnie zaglądali do atrakcyjnego stoiska edukacyjnego Nadleśnictwa Wyszków i na kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na terapię genową Stasia walczącego z rdzeniowym zanikiem mięśni. Akcję charytatywną wspomogli eksperci w reedukacji żywieniowej Natur House. Dla Stasia udało się zebrać 3.505,98 zł.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: WKS wrócił na swoje boisko (foto)

SOMIANKA: WKS wrócił na swoje boisko (foto)

Wiele miesięcy pracy, setki godzin spędzonych na boisku w Mystkówcu i wreszcie w niedzielę 5 września piłkarze, kibice i działacze WKS Mystkówiec mogli po trzech latach wrócić na domowy obiekt. Boisko zostało oficjalnie otwarte, a zawodnicy WKS w inauguracyjnym meczu pokonali Iskrę Zaręby Kościelne 2:0.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Tradycja w Gaju przetrwała (foto)

ZABRODZIE: Tradycja w Gaju przetrwała (foto)

W sobotni wieczór 14 grudnia licznie zgromadzeni mieszkańcy Gaju i okolicznych miejscowości gorąco oklaskiwali jasełka zatytułowane „Ekologiczne święta”. Organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich „Gajowianki”. Mimo pochmurnej pogody, podczas występu nie padało.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny festyn z okazji Dnia Rodziny (foto)

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny festyn z okazji Dnia Rodziny (foto)

Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra i szczęścia. Mama to pierwsze słowo każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Właśnie z okazji Dnia Rodziny, 1 czerwca, w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle odbył się festyn rodzinny z udziałem rodziców i dzieci.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Spotkanie przed 100-leciem niepodległości

RZĄŚNIK: Spotkanie przed 100-leciem niepodległości

W naszej szkole w Bielinie 6 marca gościliśmy panią Halinę Kowalską, emerytowaną nauczycielkę i potomkinię Sybiraków. Spotkanie odbyło się w ramach przygotowań do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 
zobacz więcej