RZĄŚNIK: Powstanie leśna ścieżka rowerowa typu singletrack

Powiat

RZĄŚNIK: Powstanie leśna ścieżka rowerowa typu singletrack

22.06.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
350 tys. zł gmina Rząśnik pozyskała na budowę leśnej ścieżki rowerowej typu singletrack. Będzie to świetne miejsce dla miłośników jazdy na rowerach górskich.
 
Singletrack to wąska dróżka, która ma szerokość w przybliżeniu odpowiadającą rowerowi. Powstać ma w lesie w Rząśniku, naprzeciwko osiedla (w miejscu, gdzie odbywają się rowerowe maratony MTB). Projekt zakłada budowę utwardzonego odcinka 10-kilometrowego, ale inwestycja zostanie podzielona na etapy. Pozyskana z Samorządu Województwa Mazowieckiego kwota 350 tys. zł zostanie przeznaczona na budowę ścieżki długości 8.740 mb. W sprawie inwestycji gmina porozumiała się już z Nadleśnictwem Wyszków. Budowa nie wiąże się z wycinką drzew, bo w przypadku singletracka im trudniej, tym lepiej. W tym celu buduje się różne bandy i mostki. - Taką trasę można przejechać każdym górskim rowerem - podkreśla zastępca wójta Paweł Abramczyk, który sam jest miłośnikiem jazdy na rowerze. - To ciekawa inicjatywa.
Środki pochodzą z programu Samorządu Województwa Mazowieckiego „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.
Przypomnijmy, że gmina Rząśnik stara się również o środki na budowę toru rowerowego typu pumptrack, z którego mogą korzystać zarówno mali, jak i duzi rowerzyści, ale też użytkownicy hulajnóg i deskorolek. To bezpieczna zabawa na każdym poziomie zaawansowania. Pumptrack wielkości 180 mb miałby powstać w Rząśniku, na gminnej działce przy stadionie.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość